LEŞKER ARKADAŞLARI, 33 YIL SONRADAN KONYA’DA BULUŞTU

ASKERLİK görevini Balıkesir’in Çayırhisar ilçesinde o çağ ‘Ordudonatım Okulu ve Terbiye Merkezi Komutanlığı’ adını taşıyan askeri birliğin Hususi Iblağ Bölüğü’nde görev işleyen 24 eş, 33 sene sonradan Konya’da içtimada buluştu. Asker arkadaşları o ahit binbaşı kendisine görev özne komutanları Yengi Meşhur’a içtimada hatim verdi.

Askerlik görevlerini 1989- 1991 yılları beyninde o periyot ‘Ordudonatım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’ adını taşıyan askeri birliğin Özel Eriştirme Bölüğü’nde fariza özne ihvan, 5 yıl ilk ilk kez askeri birliğin bulunduğu Balıkesir’birlikte buluştu. Temas yıl herhangi bir birinin memleketlerinde buluşmaya değişmeyen veren çeri arkadaşları elan bilahare Rize ve Aydın’birlikte aynı araya geldi. Pandemi nedeniyle meydanlık veren leşker arkadaşları, bu yıl ise askerlerden Arafa Soydan’ın memleketi Konya’üstelik buluştu. Buluşmaya 24 yaşama ve o dönem komutanları olan tekaüt binbaşı Galebe Meşhur bile katıldı. Tıpkısı otelde toplanan asker arkadaşları, komutanlarına içtimada biricik yegâne kat getirdi. Ardından de askerlik günlerindeki hatırlarını anlatıp kardeş kardeş etti.

‘ONLARI GÖRÜNCE GENÇLEŞTİM’

Komutanları emekli binbaşı Zafer Meşhur, askerlerini görünce gençleştiğini belirterek, “1989-1991 yılları arasında Balıkesir Hususi Eriştirme Birliği’nde fariza yaptık. Ego kısım komutanlarıydım. Arkadaşlarımızdan gelenleri burada ağırlayıp, ahbaplık etmek, tazelenmek ve birbirimizi unutmamak üzere buradayız. Bu birlikteliğimizi devam ettirmeye çalışacağız. Onları görünce gençleştim. Bizlerin çok değiştiğimizi ve haddinden fazla geliştiğimizi da gördüm” dedi.

O dönemde askerlik işleyen Kastamonulu Fatih Mehmet Gülşen, “Çokça mutluyuz. Aramızdan irtihal fail arkadaşlarımız var. Onlar amacıyla üzgünüz. Normalde henüz kalabalığız, amma bu yıl sayımız biraz düştü. Bu çokça adamakıllı ayrımsız ruh. Elhak birçoğuyla kesiksiz görüşüyorduk. Burada esasen buluşmak alelacayip tıpkı önsezi. İnşallah ileride çocuklarımız üstelik katılır” diye konuştu.

Yine o dönemde askeriye eden Mersinli İlyas Keder ise, “Konya’ya silah arkadaşlarımızla, dostlarımızla, canlarımızla buluşmaya geldik. Elan önceki katılıma gelemedim, amma şimdi buradayım. Buradaki dostlarımızla 33 sene sonraları ahbaplık etmek iyice” dedi.

Share: