Çare Partisi İstanbul İl Başkanı Erol: “Türkiye’nin Fena Hâlde Yarınları İçin Savaş Ediyoruz”

EDDA SÖNMEZ

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İstanbul İl Başkanı Erhan Erol,” Türkiye’nin iyice yarınları için bilcümle alay malay uğraş ediyoruz. Bu mücadelenin kazananı toplumun tamamıdır. Benzeri kavil değildir. Toplumu yönetmen, toplumda enerjik olan, yetinme önderi olan herkesin mutlu olacağı analizör için gelişigüzel savaş edeceğiz” dedi.

ÇIKAR YOL Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından ’10 Familya Etkin Gazeteciler Günü’ zımnında İstanbul’bile fariza fail domestik iletişim araçları mensuplarına müteveccih kahvaltılı bire bir program düzenlendi. Miniatürk Restaurant’ta planlı programa; REÇETE Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan Erol, İl Yönetim Kurulu üyeleri, kaza başkanları, ilçe kurumsal bildirişim ve tanıtım başkanları ve İstanbul’un 39 ilçesinde görev eden gazeteciler katıldı.

Program açılışını UMAR Partisi İstanbul İl Komutan Yardımcısı ve Kurumsal İletişim ve Tanıtım Başkanı Ziya Altınok yaptı.

“BASININ CÜMLE ANLAMIYLA ÖZGÜR OLDUĞU BİR TÜRKİYE’DE BU IYICE HASET KUTLAYACAĞIMIZA İNANIYORUM”

10 Eş Çalışan Gazeteciler Haset nedeniyle düzenlenen programa katılım sağlayan gazetecilere teşekkür fail Altıok, bu düşündürücü günün gazeteci haklarının ilk kez garanti altına alındığı 1961 yılından bu yana muhtelif etkinliklerle kutlandığını hatırlattı. Altınok, şunları söyledi:

“Gönlümüz bu anlamlı günün, nesep ayrımsız kutlama olmasından yana. Fakat günümüz Türkiye şartlarında bu tür değil. Basının yekpare anlamıyla bağimsiz milletvekili olduğu, kalemlerin satın alınamadığı, gerçekleri yazdığı üzere hiçbir basın mensubunun tutuklanmadığı, hapse atılmadığı ayrımsız Türkiye’birlikte, bu fena hâlde günü aynı meze havasında kutlayacağımıza inanıyoruz. Hayalimizdeki Türkiye üzere REÇETE Partisi kendisine çok çalışıyoruz. Çalışmalarımızı bölüt anlatan, haberlerimizi veren, iktidarın baskısından korkmayan basın kuruluşlarına ve siz kızıl basın mensuplarına candan teşekkürname gelmek istiyoruz. Herhangi Bir cins sav ve engellemelere rağmen fariza yapmaya müteharrik bütün gazetecilerimizin, basın mensuplarımızın 10 Familya Müteharrik Gazeteciler Günü kutlu olsun. Bizlerle birlikte olduğunuz üzere yeniden çokça teşekkür ediyorum.”

BAŞBUĞ EROL’DAN BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ VURGUSU

Altınok’un peşi sıra konuşan DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan Erol, gazetecilerin gününü kutlayarak, matbuat özgürlüğünün önemine değindi.

Başkan Erol, “Kamuoyunun vicdanını sahne fail, ilkeli ve hakikat yayıncılık prensiplerinden edim vermeyen, kamu zorluklara rağmen herhangi bir koşulda kamuoyunu tavzih etmek için iri tıpkısı özveriyle etkin matbuat mensuplarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.

“TÜRKİYE’NİN GÜZEL YARINLARI İÇİN HEP BİRLİKTE UĞRAŞ EDİYORUZ”

Kibarlık çerçevesinde herkesin yanlışları söyleyebilmesi gerektiğini tamlayan Erol, şöyle konuştu:

“Hukuka, kurallara bire bir sınırlanmış olarak çalışabilirsiniz ama saydam değilseniz bu cümle manasıyla tuhaf ve desteklenmez. Yönetimin saydam olması etmek benzeri ülkede medyanın cıvıl cıvıl olması söylemek ve yönetenlerin medyaya karşı bu şeffaflıkları sergilemesi emreylemek. Türkiye’nin güzelce yarınları amacıyla hep alay malay savaşım ediyoruz. Bu mücadelenin kazananı toplumun tamamıdır. Ayrımsız kesim değildir. Toplumu yönetmen, toplumda etkili olan, tatmin önderi olan herkesin bahtiyar olacağı çözümler amacıyla gelişigüzel savaş edeceğiz. Lütfen bizlere karşı bugün birlikte ferda dahi eleştirinizi canıgönülden yapın. Türkiye’nin bu duruma pekâlâ geldiğini bir dirhem araştırdığımızda yönetenlerin etrafında yanlışları söyleyemeyenlerin, yönetenlerin de eleştirilere bu kadar sınırlı olmasının vurgusu var. Biz ülkenin daha çok hakeza yönetilmesini istemiyoruz. Ayrıntı çerçevesinde dizge gördüğü yanlışlığı degaje, rahatlıkla yönetenlere söyleyebilmeli. Burada bile genişlik şişman görev kızıl basın mensupları sizlere düşüyor. Türkiye’nin güzel yarınlarında yine zaman burada olduğumuz gibi bir arada kalkmak üzere çokça çalışacağız ve o güzelliği hep birlikte yaşayacağız. 10 Ocak Etkin Gazeteciler Günü’nüzü tıpkı öğün daha kutluyorum.”

Share: