BİNALI YILDIRIM MASALAR KURULUYOR, DAĞILIYOR AMA BİZ GELIŞIGÜZEL ÇAĞ YENİ PROJE PAYLAŞIYORUZ

SELIM Fırka Umumi Başkanvekili Binali Sebep, katıldığı anaokulu açılışında muhalefetin 6’lı masa toplantılarına atıfta bulunarak, “İşte bu ayrıntı irfan yuvası üstelik geleceğimizin teminatı evlatlarımızın yetişeceği güzelce mekanlardan birisi. Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor, masalar dağılıyor amma tığ temas dönme yıpranmamış aynı projeyi, eskimemiş bire bir hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bildiğiniz kabilinden bu hafta içerisinde okullarımız açıldı. Bir Anda ardı sıra Cumhurbaşkanımız 105 tane sıkı binasının dolgun açılışını yaptı.” dedi.

YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başkanvekili Binalı Yıldırım, zaman bire bir dizi film görüşme ve incelemelerde yatmak için Konya’ya geldi. Saika önce olarak Hatice-Ercüment Köylübay Kızılay Anaokulu’nun küşat törenine katıldı. Törende konuşan Saika, Milli Yetişek Bakanlığı’nın 2 unsuru eskimemiş dönemde anne meram yerine belirlediğini, bunlardan birinin 28 Gücük Ay kararıyla gelişigüzel kapanan patika okullarının canlandırılması, ikincisi birlikte ekol öncesi eğitimin yaygınlaştırılması olduğunu söyledi.

28 Gücük Ay’ın getirdiği kaosun ortadan kalktığını tabir eden Saika, “Hamdolsun, 28 Gücük Ay’ın getirdiği o kaos, eğitimde, patika okullarında, mortocu hatiplerde oluşan mağduriyetler yeniden hükümetlerimiz döneminde giderildi. Amma deminden kombinasyon sanayi bölgelerinde yahut dışarıda meslek terbiye liselerinin açılışına sürat verildi. Son ayrımsız, iki yılda ortaokuldan bilahare tercihlerin buraya bundan sonra arttığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. Zaman ülkemizde sunma balaban sorun aleniyet öge, yetik patika sahibi olan eleman eksikliğidir. Bu da bize 28 Küçük Ay’ın bire bir mirasıdır. Çığlık tıpkısı mirasıdır. Bunu ortadan kaplamak için Milli Eğitim Bakanlığımız balaban tıpkısı seferberlik ortaya koymuştur. Milli Terbiye Bakanlığımızın ikinci hedefi ise okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak. ‘4+4+4’ 12 yıl yıl eğitim bilimi sistemini tekrar iktidarlarımız döneminde getirdik. Amma 6 yaştan önceki 3, 4, 5’te üstelik ekol öncesi eğitime ihtiyaç var. Ağaç yaş iken eğilir. Yavrularımızın kişilik özellikleri, ıra özellikleri, becerileri, bandaj alanlarını öğreneceğimiz ve ona bakarak yönlendireceğimiz yaşlar 3, 4 ve 5 yaşlarıdır. Dolayısıyla bu anaokulları daha sonraki yıllarda bitmeme edecekleri, yönelecekleri, seçecekleri dallar için, meslekler üzere belirleyici niteliktedir” diyerek konuştu.

‘MASALAR TOPLANIYOR, DAĞILIYOR’

Konuşmasında muhalefetin 6’lı masa toplantılarına atıfta mevcut Yıldırım, şunları söyledi

” Çiniler der ki; ‘1 yılı hedefliyorsanız nesil dikin, 10 yılı hedefliyorsanız ongun dikin, eğer beniz yılları, geleceği hedefliyorsanız âdem yetiştirin.’ İşte bu tafsilat zeki yuvası da geleceğimizin teminatı evlatlarımızın yetişeceği güzel mekanlardan birisi. Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor, masalar dağılıyor amma biz temas devir kullanılmamış benzeri projeyi, yıpranmamış benzeri hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bildiğiniz kadar bu hafta içerisinde okullarımız açıldı. Derhâl peşinden Cumhurbaşkanımız 105 şerha mahdut binasının toplu açılışını yaptı. Bununla birlikte yetinmedi, tarihin en kapsamlı toplu göz projesinin duyurusunu gerçekleştirdi. 500 bin ev, 5 yıl içerisinde tamamlanacak ve gerekseme sahiplerinin konut ihtiyacı buradan karşılanmış olacak. Haddinden Fazla nazik bire bir proje. Yemeden Içmeden hane ika projesi değil. Aynı zamanda 2,5 trilyon liralık bir iktisadi hareketliliği de sağlayacak, 250’den çok sektörlere, iş kollarına, hareket cümbüş, getirecek aynı proje.”

Konuşmalarının ardından okulun açılışı gerçekleşti.Share: