Beşiktaş Başkanı Çebi, Karabük’te gündemi değerlendirdi Açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Ziyalı Çebi, Beşiktaş’ın bu yıl herhangi bir zamanki kabil şampiyonluğa oynayacağını belirterek, “Aynı, bu yıl bu topluluk şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki takım eke. Dört, ecnebi sayısında bu büyüklüğünde ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor.” dedi.

Çebi, Yiğit Çipo Polat AŞ’nin sakat umumi müdürü Bekir Özbağ’ın cenaze merasimi amacıyla geldiği Karabük’te gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.

Herhangi Bir sezon olduğu kadar bu sezonda de şampiyonluğa oynayacaklarını vurgulayan Çebi, “Şampiyonluğa oynadığımızın işaretlerini takımın performansında görüyoruz. Hocamdan çokça memnunun. Gelişigüzel spor adamı eleştirilebilir, bu işin doğasında var zira insanoğlunun sunma mebzul bildiği molekül ayak topu, herkes futboldan çokça gani anlıyor.” diye konuştu.

“Bedeli sakil olur, burası Beşiktaş”

Yapılan eleştirilere dikkati çeken Çebi, şöyle devam etti:

“Tıpkı, bu yıl bu topluluk şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki grup majör. Dört, ecnebi sayısında bu büyüklüğünde ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor. Sunma önemlisi ‘Bu hakemler lütfen gitsin yerine yenileri gelsin.’ derken ego canlı arkadaşları kastettim. Ben çarkıt hakemleri neymiş hakeza kötülüyormuşum kabilinden algılanıyor, hakeza tıpkı şey namevcut. 30 yaşındaki tıpkısı futbolcuyu gönderip aynı topluluk gençleşmeye çalışırken hastalık TFF gençleşme hareketlerini başlatıp da güre çocuklara meydan vermiyor. Ben bunun tartışılmasını açtım amma maalesef hakemler bizim üzerimizde halen tepinmeye devam ediyorlar. Bedeli gösterişli tamam, bura Beşiktaş, ego değilim elden. Adam tıpkı camia, üzülürse çok üzer.”

Zihayat oyuncuların transferlerinin sorulması konusunda üstelik Çebi, güre Türk aktör transferlerin Türk futbolunun yanı sıra Beşiktaş’a de yardım vermesi amacıyla yapıldığını aktardı.

“Soylu’in koşmadığı cuşiş yeri yoktu Beşiktaş’ta”

“Biz o gençleri oynatmaya çalışıyoruz.” diyen Çebi, şunları kaydetti:

“Altyapıdan mevrut Berkay, herhangi bir ne kadar Başakşehir maçında yenildiysek de ona hangi kadar saha verdiğimizi sistem gördü. Zait, önlerinde Necip ağabeyleri var. Necip’e taraftarlarımız kimi vakit küsüyor kızıyor amma az buçuk yanlış oluyor. Temiz’in koşmadığı yangın yeri yoktu Beşiktaş’ta. Dolayısıyla bu camia gelişigüzel ahit üzere altyapısından gelen Temiz Uysal’a ocumak ve bağıntı izah etmek zorunda. Bunu üstelik umarım daha çok yapacaklardır.”

Çebi, futbolcuların hiçbirisinin üzülmesini kabul etmediğini belirterek, “Kimsenin, özellikle altyapıdan mevrut, temas yangın namına itfaiye aracı eri kabilinden koşmuş Necip’e bahis söylenmesini asla akseptans etmiyorum. Necip halen bizdedir ve bizde olmaya üstelik devam edecektir. Keşke hep altyapıdan mevrut çocuklarımız Temiz kadar kulüplerine sınırlı, ilişkinlik duygusu içerisinde olsun. Necip’in yaptığını yapamayan çokça futbolcumuz oldu maalesef altyapıdan gelen.” değerlendirmesinde bulundu.Share: