Başbuğ Bozkurt, muhtarların gününü kutladı

YANLIŞSIZ Tümen Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Katışıksızlık Bozkurt, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneğini konuşma ederek burada mahalle ve karye muhtarlarının gününü kutladı.

DOĞRU Fırka Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saflık Bozkurt, Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İl Genel Meclisi üyeleri Ulu Eksiksizlik Esmer, Hüseyin Engin Anne ve partisinin gâh yönetim kurulu üyeleri ile gelişigüzel Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Mahalle ve köy muhtarları eliyle karşılanan Bozkurt ve beraberindekiler, 19 Ilk Teşrin Muhtarlar Haset’nü kutladı. Bozkurt, burada yaptığı konuşmada, “Muhtarlarımız yerel yönetimlerde yeryüzü kocaman görevlerden birini ifa ediyor. Devletle millet ortada adeta güreşçi köprüsü vazifesi görüyorlar. Fariza yaptıkları köy ve mahalleye sunma gani hizmetleri alabilmek amacıyla gece gündüz demeden maddesel ve manevi fedakarlıklar yaparak görevlerini icra ediyorlar. 24 saat vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgileniyorlar. Bizler birlikte Kdz. Ereğli ilçemizde hem mahalle hem bile köy muhtarlarımızla birlikte güzelce ayrımsız harmoni yakaladık. Gelişigüzel domuzuna işlere imza atıyoruz. Benim telefonum 24 saat sizlere yıldızlı, kapım gelişigüzel birinize engelsiz. Bugüne kadar ne muhtarım aramışsa talebini hesabına yayımlamak ya birlikte ilettiği sorunu fasletmek için tamlık imkanlarımızla çalıştık. bundan sonra de gene alay malay güzel işlere imza atacağız. Ego sizlerin her biri ile çalışmaktan çokça mutluyum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere verdiği önemi hepiniz biliyor ve görüyorsunuz. Evvelce muhtarlarımızın sosyal güvenceleri yoktu. Cumhurbaşkanımızın yaptığı çalışmalarla zaman muhtarlarımız toplumsal güvenceye kavuştu, maaşları artırıldı. Bittabi sizler elan fazlasını türe ediyorsunuz. Sizleri yarın görüşme edecektik fakat Cumhurbaşkanımızın sizleri yarın Ankara’dahi ağırlayacak. O nedenle ziyareti bugüne aldık. Ego özellikle sizler atılmak amacıyla Türkiye’deki cemi muhtarlarımızın gününü kutluyorum. Ahiret Yolculuğu eden muhtarlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet, göreve devam edenlere da keyif, bahtiyarlık, varlık ve afiyet meşbu günler diliyorum” dedi.

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Tığ, ziyaretten duyduğu memnuniyeti rapor ederek, Bozkurt ve beraberindekilere teşekkürname etti.

Ziyaret, Bozkurt ve beraberindekilerin muhtarlarla yaptıkları sohbetin peşi sıra alay malay şişko ışık çekilmesi ile sona erdi. – ZONGULDAK

Share: