Bankadan aradıklarını söyledikleri vatandaşı 100 bin lira dolandırdılar

İlçede ceride dağıtıcılığı yaparak geçimini sağlayan 43 yaşındaki Hasan Özdemir, hesabı bulunan tıpkısı bankadan aranarak kişisel bilgilerini ve ara sıra işler için onayı alındıktan bilahare hesabına 100 bin TL güven çekildiğini sav etti.

ONAY KODLARINI DOĞRULATTILAR

Buna benzer dolandırıcılık olaylarını duyduğunu fakat başına geleceğini hiç düşünmediğini anlatan Özdemir, “Bankanın almaç hizmetleri görevlisi olduğunu söyleyerek beni arayan eş, kâh bankalardan adıma keyif sigortalarının yapıldığını ve bunun iptali için ahbaplık etmek istediğini söyledi. Ego üstelik adıma bu şekilde mamul sigortalar varsa iptal edilmesi üzere kendisi ile görüştüm. Kâh yemek listesi seçeneklerinden iş yapılmasını istediler. Gönderilen mesajlara mevrut onaylama kodlarını doğrulattılar. Bu tam dinamik uygulamanın bile kapatılmamasını istediler” dedi.

BANKAYI ARAYINCA ŞOKE OLDU

Açıklamasının devamında “Görüşmeler sonucunda karı özlük sigortaları bozma ettiğini ve daha çok vadesiz hesaptan kimsenin sigorta bedeli tahsil edemeyeceğini söylemesi üzerine görüşmeyi sona erdirdik” diyen Özdemir şöyle devam etti: “Daha sonra vadesiz hesabımdaki paranın azalmış olduğunu görünce vezneci şubesini aradığımda tarafım yerine mütemmim kredileri çekilerek, cesaret tutarlarının K.K. isimli şahsın adına aktarıldığını öğrendim. Banka görevlileri tarafından tarafıma 2 nüsha mütemmim kredisi uyuşma öncesi bilgelik, formu ve 2 adet vezneci EFT makbuzu ve 1 adet banka öz verildiğinde dolandırılmış olduğumu anladım.”

Hasan Özdemir, olayla ilgilendiren polise başvurarak şikayette bulunduğunu sözlerine ekledi.

Share: