İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması Şırnak’ta protesto edildi

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması Şırnak’ta ihtarname edildi

ŞIRNAK – İsveç’te, Türkiye Büyükelçiliği uğrunda Kur’an-ı Kerim’in yakılması, Şırnak’ta sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar yoluyla ihtarname edildi.

Takım namına basın açıklamasını özne Küçük Asya Bilgisizlik Derneği Şırnak İl Başkanı Erol Kılıçlı, İslam’ın bütün insanlığın kut ve selameti amacıyla insanlara seslenme etmekte olduğunu söyledi. İslam düşmanlığı yapanların insanlığın huzurunu, bire bir arada güç kültürünü gaye almakta olduğunu anlatım eden Kılıç, “Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde gerçekleştirilen hadsizliği, bu hadsizliği gerçekleştiren alçakları ve buna izin verenleri kınıyoruz. Gün Batısı dünyası İslamofobi gibi ibret projelerle, cahiliye zihniyetiyle, umarsız tutumlarıyla İslam’ı ve insanlığın huzurunu gaye almaktadır. Bilinmelidir kim bir tane ilmek İslam’dır ve uygulanması müstelzim biricik cümle İslam’ın ölçüleridir” dedi.

Buradan haykırdıklarını kaydeden Kılıçlı, ” Allah’ın nurunu söndüremezler. Bizler, Müslümanlar olarak mazluma, mağdura, yoksula, zorda ve darda olana, İslam’ın adaleti ve hoşgörüsü doğrultusunda kucak açtığımız kabilinden, insanların huzuru için aynı konsept ortaya koyan İslam’a uzanan elleri kırmasını üstelik biliriz. Küffara alın heybet ve rabıtalı duruş Müslümanların vasfıdır. Şırnak’ta neşelilik gösteren STK’lar kendisine; cümle Müslüman kardeşlerimizi, Müslüman liderleri, sivil sosyete kuruluşlarını bu izzetli ve vakur duruşa nida ediyoruz. Bir kurtuluş ve hidayet vesilesi olan muhteşem kitabımız Kur’an’ı Kerim’e yapılan hiçbir saygısızlığı affetmeyeceğimizi ve bu hadsizliklerin unutulmayacağını münhal tabir ediyoruz” şeklinde konuştu.

Açıklamaya, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Katılımcılar, İsveç aleyhine slogan atarak Kuran-ı Kerim’in yakılmasına reaksiyon gösterdi.

Share: