Arz muhtel yazlık hangi bölgede?

Gayrimenkul fiyatlarında yukarı cepheli trend devam ediyor. Dünyada fiyat artma ayrımsız tutar cevvaliyet kesse de Türkiye’da bitmeme eden istek rakamları daim yukarı itiyor. Son dönemde ise ağırlıklı adına yazlık bölgelerde özgür evlere sakil arzu geliyor. Peki Türkiye’bile en çap ve fiyatlı yazlık fiyatları hangi bölgelerde?

METRE DÖRDÜL FİYATI 15 BİN LİRADAN BAŞLIYOR

Çanakkale, Ayvacık ve Edremit körfezine akıllıca olan bölgede düzlük alan dubleks konutlarda, metrekare fiyatları 15 bin TL ile 20 bin TL beyninde değişiyor. Edremit bölgesinde vadi kayran dubleks konutlarda metrekare vahit değerleri 20 bin TL ile 30 bin TL civarında. Ayvalık Bölgesinde ise, dubleks ve villa tipi konutlarda metrekare birim değerleri 25 bin TL 40 bin TL olurken, ofis tipi konutlarda ise 15 bin TL ile 30 bin TL civarında değişiyor. Dikili bölgesinde saha düz dubleks konutlarda metrekare ünite değerleri 20 bin TL ile 35 bin TL beyninde değişirken, kat tipi konutlarda 15 bin TL ile 20 bin TL beyninde değiştiği gözleniyor. İzmir Foça’üstelik ise dubleks konutların metrekare birim değerlerinin 25 bin TL-55 bin TL arasında değişiyor.

ARZ FAZILETKÂR FİYAT NEREDE?

Çeşme-Alaçatı bölgesinde ise dubleks konutların metrekare değerleri konutun niteliği ve konumuna sınırlanmış olarak 50 bin TL ile 150 bin TL civarında olurken, yıpranmamış yapılaşmaların yoğunlaştığı Reisdere bölgesinde ise metrekare ünite değerleri 40 bin TL ile 80 bin TL beyninde. Urla –Mordoğan aksında ise yer azlığı sebebiyle eskimemiş hane üretimi maatteessüf çokça bir iki olup, Kekliktepe civarında ki havuzlu sitelerde vahit fiyatlar 80 bin-120 bin TL, 20-30 yıllık dubleks konutların ünite fiyatları ise 40 bin TL yerine belirleme edebiliyoruz. Okumuş Kuşadası’nda dubleks konutlarda metrekare vahit değerleri 35 bin TL ile 55 bin TL ortada, Didim bölgesinde ise 15 bin TL ile 30 bin TL arasında değişiyor.

Bodrum’da baş döndürücü hane üretimi yoğunlaşmış olup, metrekare vahit değerleri 50 bin TL seviyesinden başlayıp, 130 bin TL ve konusunda çıkıyor. Dalaman bölgesinde metrekare fiyatı 10 bin TL ile 20 bin TL civarında iken, alelhusus villa tipi konutlara olan talebin aşkın olduğu Fethiye bölgesinde 20 bin TL ile 40 bin TL.

Bayramda Çeşme 1000 TL’den başlıyor!

 

Bodrum’birlikte 400 liraya hamburger

 

Bodrum’daki projesi için Mehmet Cengiz’e tepki mektubu

 

Share: