Amaç Belediyesinden 6 yeni halı meydan elan

Konya’nın kalıp Amaç İlçe Belediyesi, güzeşte yıl terbiye yılında ilçe genelindeki 10 okula kazandırdığı halı sayına 6 eskimemiş halı meydan ekledi.

Meram gençliği amacıyla dokuz canlı çokça yatırıma imza atan Kasıt Belediyesi, çocukları ve gençleri spora heveslendirmek adına gerçekleştirdiği yatırımlara bitmeme ediyor. Geçtiğimiz yetişek tedrisat yılında ilçe genelindeki okullara 10 halı kayran kazandıran Misyon Belediyesi, çocukların ve gençlerin henüz konforlu, tehlikesiz ve zinde alanlarda spor yapmalarına imkân tedarik etmek adına 5’i yeni görünmek için benzeri halı sahayı birlikte baştan sona yenileyerek 6 halı sahayı henüz ilçeye kazandırdı. Tasavvur Bili Lisesi’nde gerçekleştirilen halı sahaların açılış törenine Konya İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Uğur Kahraman, Konya Cahillik ve Spor İl Müdür Vekili Bilal Korkulu, Kasıt İlçe Milli Yetişek Müdürü Mustafa Kayırıcı, ekol yöneticileri ve öğretmenlerle öğrenciler katıldı.

“Gençlerin hangi beklentisi varsa durdurmak hesabına oradayız, tamamıyla yanlarındayız”

Çocukların ve gençlerin icap okullarında gerekse mahallelerinde çokça henüz konforlu ve abat aynı şekilde spor yapmalarına olanak sunmak amacıyla geçtiğimiz yetişek yılından itibaren ilçeye halı sahalar kazandırmaya başladıklarını tabir fail Tasavvur Şehremini Mustafa Kavuş, halı sahaların hizmete başlaması dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim bilimi hayatlarına çetin destek vermeye devam ederken, onların toplumsal, kültürel, sanatsal yönlerinin gelişmesini ihmal etmiyor ve spor alanında şevklendirmeye devam ediyoruz. Onların nitelikli terbiye almaları ve dosdoğru birer fert olarak yetişmeleri adına majör adımlar atıyor ve bu adımları önemsiyoruz. Bu nedenle okullarımıza ve mahallelerimize başladığımız halı düzlük yapımına bu terbiye yılında dahi bitmeme ettik. Daha önce kazandırdığımız on halı sahaya bu yıl şeş pare henüz ekledik. Gençlerimize, Meramımıza leziz olsun. Evire Çevire günlerde kullansınlar. Eksiksiz imkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak Amaç gençliği üzere yatırımlarımıza bitmeme edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından yadigâr fotoğrafı çekinilirken, protokol üyelerinin start vuruşunu yaptığı dostluk maçı gerçekleştirildi.

“Konya’de belediyelerin eğitime katkıları bizleri çokça mutlu ediyor”

Konya İl Milli Yetişek Müdürü Gaye Yiğit konuşmasına, öğrencilerin güzelce mekanlarda spor yapabilmeleri hesabına büyük tesisler kazandıran Uğur Belediyesi’ne teşekkürname etti. Murat Belediyesi’nin geçtiğimiz sene ortamında 10 okula halı saha kazandırdığını hatırlatan İl Müdürü Kahraman, “Şimdi dahi 6 halı sahanın henüz çocuklarımızın ve gençlerimizin hizmetine sunulmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Konya’da hem büyükşehir belediyemizin hem dahi kaymakamlık belediyelerimizin eğitime katkıları çok çok. Buna arz haddinden fazla eğitimciler yerine bizler seviniyoruz. Bu sayede şehrimizdeki eğitim bilimi kalitesi ve standardı çokça yukarılara çıkıyor. Bu nedenle öğrencilerimize hem okudukları okulun hem de şehrin kıymetini bilmelerini kaynak ediyoruz. Gençlerimiz gelecekte çokça muhteşem görevler alacaklar. Bizler bile onlara yeryüzü gani imkanları arz etmek için çalışıyor, çabalıyoruz. İşte bu halı sahalarda bu çabanın benzeri örneği. Başkanımız Mustafa Kavuş’a bu yatırımlarından kontekst şükranlarımı sunuyor, halı sahaların şehrimize ve ilçemize anlı şanlı olmasını kâm ediyorum” diye konuştu.

Maksat Belediyesi, akıbet ayrımsız yıl içinde 16 halı sahanın yapımını tamamladı

Projenin evvel etabında, Necip Fazıl Kısakürek İmam Dil Cambazı Ortaokulu, Çelebi Hüsamettin Rum İmam Hatip Lisesi, Hadimi Anadolu Lisesi, Mehmet-Mesabe Özgüzar Ortaokulu, Felah Kadın Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi, Mehmet Akif İnan Rum Lisesi, Şehit Fethi Sekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Turan Bilge Ortaokulu, Ulvi Yaman Ortaokulu, Ahmet Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu’na halı vadi kazandıran Misyon Belediyesi, projenin ikinci etabında dahi Alparslan Mahallesi’nde Olgun Lisesi’nde, Çarıklar Mahallesi’nde Fatih İlköğretim Okulu’nda, Kavak Mahallesi’nde Kavak İlköğretim Okulu’nda, Hatunsaray Mahallesi’nde Hatunsaray İlköğretim Okulu’nda ve Yeşiltekke Mahallesi’nde yapımına başladığı halı sahaları tamamlayarak, gençlerin hizmetine sundu. Öte yandan Uğur Yeniyol üstünde kâin halı düzlük üstelik belediye vasıtasıyla tamamen yenilendi. – KONYA

Share: