ALZHEİMER HASTASI KADININ EVİNDEN 22 BİN TL ÇALDILAR

KONYA’nın Selçuklu ilçesinde yatalak olan Alzheimer hastası F.M.’nin (72) evine girip, 22 bin TL’sini araklayan 4’ü eş 6 çirkin, polisin takibi ile yakalandı. El kenarında mevcut para doğrulama edilirken, değişik suçlardan çok sayıda kaydı olan 5 berbat tutuklandı.

Olay, 9 Kasım’da saat 13.30 sıralarında Hocacihan Mahallesi Mustafa Dağıstanlı Caddesi’ndeki özgür evde meydana geldi. 3 karı, yatalak olan Alzheimer hastası F.M.’nin evinin kapısını aparat ile cebren açıp istek girdi. Şüpheliler, hastalanmış kadına aldırmadan evde dünyalık ve bezek eşyası aramaya başladı. Evde 22 bin TL bulan şüpheliler, bu sırada F.M.’nin marketten dönen gelini ile karşılaştı. F.M.’nin gelini F.M., kadınlara ‘Siz kimsiniz’ diyerek sordu. Şüpheliler üstelik perişan ayrımsız Türkçe ile ‘Suriyeliz’ diye niteleyerek kadını tavlamak istedi. Fakat elkızı F.M., ‘Siz Türksünüz. Kimsiniz, evimizde hangi işiniz var’ dedi. 3 eş, F.M.’yi itip dünyalık ile kaçtı. Uzanım polise bildirildi.

6 ŞÜPHELİ YAKALANDI

İhbar sonrası harekete güzeşte polis güçleri, şüphelilerin toplamda 6 güç olduğunu ve görüngü yerinden 68 ACD 471 plakalı beyaz zehir mülevven bire bir otomobille kaçtığını belirledi. Polis Güçleri ekipleri, otomobili Konya- Aksaray yolunun 5’inci kilometresinde izleme sonucu durdurdu. Çoban Mehmet Altunsoy (42), eşi Meryem Altunsoy (27), Kıymet B. (29), Gamze Baltalı (23), Hafize Bakırcı (52) ve Saniye Kaşıkcı (30), gözaltına alındı. Meryem Altunsoy’un kaçtığı tam düşüp, basamak bileğini kırdığı öğrenildi.

PARAYI DEFA KENARINA ATMIŞLAR

Sorgulamada Hafize Bakırcı, Saniye Kaşıkcı ve Gamze Baltalı’nın eve girdiği, Meryem Altunsoy’un dışarıda gözetleyicilik yaptığı, Mehmet Altunsoy ile Fehamet Baltacı’nın üstelik araçta beklediği belirlendi. Şüphelilerin çaldıkları 22 bin TL’yi ise kaçarken posta kenarına attıkları tespit edildi. Polisin arayıp, bulduğu servet elan sonra sahibi F.M.’ye teslim edildi.

6 ŞÜPHELİDEN 5’İ TUTUKLANDI

Polisteki işlemlerinin peşi sıra 6 sakil, adliyeye sevk edildi. 6 suç kaydı kâin Meryem Altunsoy, 15 suç kaydı olan Hafize Bakırcı, 11 cürüm kaydı kâin Saniye Kaşıkcı, 5 suç kaydı olan Gamze Baltalı, 5 suç kaydı ile üzerine ‘uyuşturucu bulundurmak, girmek ve ticaretini yapmak’ suçundan araması mevcut Mehmet Altunsoy, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ayar B. ise adli kontrol kararıyla başıboş bırakıldı.

Share: