Aksaray’da Enerjik Bilek ekiplerinden huzur denetimi

Aksaray’da Acar Bilek ekiplerinden huzur denetimi

AKSARAY – Aksaray’da İl Inanma Müdürlüğüne merbut Acara Güç Şubesi ekiplerinin dirlik ve yürek ortamının sağlanması için kent meydanında aralıksız teftiş yapıyor.

Aksaray’da hayat ve güven ortamının sağlanması üzere İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Acara Bukağılık Şubesi ekipleri aracılığıyla 15 Temmuz Milli İrade Meydanında sağlık ve büzük denetimleri layenkati devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde başlayan denetimlerde Acar Bilek ekipleri çirkin şahısları biricik yegâne durdurarak POLCEP sistemi üzerinden Umumi Hikmet Taraması yapıyor. Ekipler sorgulamanın yanında vatandaşlara kentte varlık ve çekinmezlik içerisinde yaşamaları amacıyla uyarılarda bulunuyor. Denetimlerde vatandaşlara tıpkı durumla karşılaştıklarında polis güçleri ve kolluk kuvvetleri ile iletişime geçmeleri hususunda bilgiler verilirken, sorgusu yapılan vatandaşlar POLCEP sistemi üzerinden Cumhuriyet Altını Başsavcılığına bildiriliyor. Sabahın erken saatlerinde başlayarak rastgele 2 saatte mütebeddil gruplar halinde denetimler akşam saatlerine kadar sürdürülüyor. İl Emniyet Müdürlüğü resmi içtimai iletişim araçları hesaplarından ise, “Kentimizde erinç ve büzük ortamının sağlanması üzere suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla bitmeme edecektir” diyerek aplikasyon ve denetimlerin hatırlatması yapılıyor.

Vatandaş dirlik ve hamaset uygulamalarından memnun

Acara Kuvvet ekipleri tarafından yapılan pratikte GBT sorgulaması yapılan Furkan Dokuz Canlı kendisini güvende hissettiğini belirterek, “Demin şöyle bire bir madde var sabahleyin ercecik kalkıp bizim amacıyla böyle güvenliğimiz amacıyla çalışıyorlar. Sabahlarını çağ yazar gündüzlerini şeb ederek çalışıyorlar. Yani Aksaray’ımız çok iyice gelişmekte olan aynı şehir namına, çeviklerimiz bütün huzurumuz amacıyla çalışıyorlar. Enerjik Bilek ekiplerimiz olsun Ondan sonra farklı polis güçleri memurlarımız askerlerimiz olsun bunlar bütün bizim üzere çalışıyorlar. layenkati demeden bizim refahımız üzere güvenliğimiz üzere herhangi bir devir çalışmaktalar. Cenabıhak razı olsun onlardan Allah Vatanımıza milletimize zeval vermesin” dedi.

Hacı Ömer Aslan ise, “Zaten yaşayış ile geziyorsak şen kan alabiliyorsak bu polisimizin askerimizin Acar kuvvetimizin sayesindedir. Tanrı onları başımızdan fire etmesin. kesintisiz burada uygulama yaparak bizim huzurumuz güvenimiz sıhhatimiz üzere çabalıyorlar. gece gündüz uyumayan ailesinden ivaz verip bizim üzere güvenliğimizi sağlayıcı Çevik Bukağılık ekiplerine rastgele ahit teşekkürname ediyoruz. Onlara minnetimizi sunuyoruz” diyerek konuştu.

Share: