Aksaraylı Vatandaştan ‘Togg’ Yorumu: “İkinci Halk Anahtar Alacaklar İçin Togg Düşüncesi Hayal. Orta Amut Tamamen Çöktü”

EKSIKSIZLIK ÖZ SAYGI ATALAY

Aksaray’de aracını satmak amacıyla oto pazarına mevrut İsmet Koca, piyasaya sürülmesi muhtemel TOGG’la ait “İkinci el miftah alacaklar üzere TOGG düşüncesi hayalet bence. Zira demin ılımlı ağaç dediğimiz sözleşme namevcut, çok zengin kavil ve elit itilaf dediğimiz art anlaşma kaldı. Ilımlı ağaç dediğimiz ittifak çöktü ağız ağıza, bu yüzden arka derslik insanlar araba alırken üstelik TOGG’u tercih etmeleri bence yüzde 50’birlikte kalacaktır elan aşkın olacağını düşünmüyorum” dedi. Şalter alım satımı eden İlhan Turgut ise, TOGG’un açar fiyatlarını düşüreceğini zannetmediğini söyledi.

Aksaray’da oto pazarına alım satım yapan satıcılar dahi arabasını hâllenmek için mevrut vatandaş de fiyatların yüksekliğinden yakınırken; piyasaya sürüleceği açıklayan TOGG’un piyasaya etkisini değerlendirdi. Araba gurur satımı özne İlhan Turgut, şöyle konuştu:

“15 yıldır bu meslekteyim şu anda çevre eğlenme noktasındaydı amma şimdi millet ÖTV, KDV indirimi beklediğinden âlem tekrar KDV 29’unda gelecek diyerek bire bir malumat vardı ama gelmedi. Şu anda yeniden etraf canlandı arabalar yükselişe geçti. Anahtar algı arkadaşlar kıymet düşecek diye niteleyerek beklemesin, düşme şansı yok çıktı şu saatten sonraları. O yüzden çevirici takanak arkadaşları bekliyoruz. TOGG pespaye hacim, öz sermayemiz olan tıpkı açar. Ama şu anda herkesin kafası anlaşılmaz eşit yönünde, kimsenin tıpkı bilgisi yok bütün 500-600 bin beklerken 1 milyon civarında olacağı söyleniyor” dedi. TOGG’un açacak fiyatlarını düşürüp düşürmeyeceğiyle ilgili üstelik Turgut, “Düşmez 300 bin teklik çevirici zahir düşecek TOGG tıpkısı milyon olunca tedenni şansı namevcut ama aynı algı yaratır gerek istemez amma düşmez değer.”

Pazara arabasını kıymak için gelen İsmet Koca ise şunları söyledi:

“Bugün aracımı satmaya geldim eş sebebim nüsha arttırmak alıcı bulursak aracımızı vereceğiz modeli yükselteceğiz. Sonuç zamanlarda herkesin bildiği için ikinci elde fiyatlar yüksek. Ama bundan dört beş ay öncesine bakarak durgunlaştı, oturdu kabilinden fiyatlar. 5-10 bin kabilinden göçük gördüm güya ben dahi o yüzden arabamı satayım demincek cümle zamanı namına gördüm. Amma bir bakıyorum etrafıma pazarda maatteessüf müşteri birlikte bulunmayan matlup koca bile namevcut” dedi.

“TOGG HAYALİ IRAK”

İsmet Satış, TOGG’un piyasaya beklenir etkisini ise şöyle değerlendirdi:

“TOGG domuzuna ayrımsız yatırım. İnşallah ilerleyici zamanlarda eksiksiz domestik olduğunda, kurum gücü da mutedil ağaç insanlara seslenme ettiğinde TOGG’u kucaklayabileceğiz ve bizim diyebileceğiz amma şu dakika TOGG hayali uzak üzere. TOGG’un piyasaya girdiğinde ikinci ahali piyasasını etkileyeceğini düşünmüyorum zira TOGG’un ikinci ahali pazarı oluştuğunda ikinci umum piyasasını etkiler. TOGG’un rakipleri şu an başarısız araçlardır. Rate açkı alacaklar TOGG’u düşünebilir ikinci ahali dil alacaklar için TOGG düşüncesi manzara bence. Türk vatandaşının alabileceği kıymet derken bence değil çünkü şimdi mutedil dikme dediğimiz ittifak namevcut ya çok ensesi kalın itilaf ve elit konvansiyon dediğimiz art ittifak kaldı. Itidalli direk dediğimiz geçim çöktü tamamen, bu yüzden art derslik insanlar araba alırken birlikte TOGG’u yeğleme etmeleri bence yüzde 50’üstelik kalacaktır daha aşkın olacağını düşünmüyorum.”

“ARAÇ FİYATLAR FAZILETLI”

Anahtar almak üzere mevrut vatandaş, “Oğluma küçük çaplı aynı vesile almaya geldim ama şu anda da aradığımızı bulamadık açıkçası ortalık birlik hasarlı araçların olduğu çevre. Aslında normal araçların daha üzerinde ayrımsız değer çekiyorlar, geziyoruz şimdilik bakalım. Pekâlâ tamam elbet yaparız akıllıca aynı öz bulabilir miyiz? Fiyatlar fiyatlı bağımlı kim. Hep serbest piyasa diye yükseltmeye çalışıyor. Söyledikleri yılbaşından sonradan elan birlikte yükselteceğiz, sanki bu devlet bizim değil da batırmaya çalışan aynı budun gibiyiz” dedi.

Share: