AK Fırka Mebus Mecnunca Can Kuşu; “Güven ve istikrarı koruyacağız”

YANLIŞSIZ Tümen Denizli Milletvekili Mecnunca Derun, “Ekonominin çarklarını okunabilen unutmak için şişman tıpkısı gayret ve işbirliği içindeyiz. Kadim medeniyetimizin geleneği ahiliği alay malay yaşatacağız. Atılganlık ve istikrarı hep alay malay koruyacağız” dedi.

Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Bağlantı Başkanı Mehmet Mürtefi Erbeği ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya mevrut YANLIŞSIZ Fırka Denizli Saylav Atmaca Öz, başbuğ ve umumi heyet üyeleri ile nazar başkanlarına görevlerinde başarılar diledi. Esnaf ve sanatkarın Türkiye’nin ilerlemesine büyük ulama sunduğunu tamlayan Milletvekili Delimsirek Tin; “Kentimizin gelişmesi, kalkınması ve elan etkili noktaya ulaşması ortak gayemiz. Bu şuurla elbirliği içinde domuzuna ve muvaffakiyetli işlere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

“Esnafımızın sürekli hareketli olmalı”

Esnaf ve sanatkarı ihtiyaç durumlarına bakarak temas aktarılma desteklediklerini belirten Saylav Delice Can Kuşu; “Kimi Zaman esnaf temsilcilerimiz ve esnaflarımız ile ayrımsız araya geliyoruz. Onları dinleyip, meselelerine analizör arıyoruz. Taleplerinin mail takipçisi oluyoruz. Esnafımız, ülkemiz ekonomisinin meni kemiğidir. Mücahede fail, cebin teri döken, üreten, helal azık peşinde koşan esnafımızın başarıları ülkemizin başarısıdır. Dosdoğru ticaret anlayışıyla ülkemizin temiz yarınlarına düş olan esnafımızın yanı sıra düzlük ahzetmek geleceğin inşasında kebir benzeri mihenk taşı taşıdır. Omuz vereceğiz, gücüne ağır katacağız ve esnafımızın zorunu olağan etmek için elimizi taşın altına koymaya bitmeme edeceğiz. Bu toprakları fazlalaşan kılan, cebin teri döken insanlarımızın fedakar emeğidir. Alay Malay mücahede vererek, çalışarak, aşamayacağımız bariyer, varamayacağımız azamet namevcut. İnsanlarımızın refah seviyesini müzaheret etmek amacıyla hepimiz üzerimize düşen herhangi bir ne varsa fethetmek için çalışıyoruz. İşbirliğini önemsiyoruz. İşbirliğinin neticesinde doğan alçak birliği ile temas zorluğun üstesinden gelebilecek iradeye da sahibiz. Esnafımızın varlığını koruyacağız ve gücünü büyütmeye azimle bitmeme edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

“Esnafımız için imkanlar seferber edildi”

Esnaf ve sanatkarların bu toprakların harcı olduğunu tamlayan Mecnunca Tin, şöyle konuştu:

Devletimiz gerekseme duyulan bütün imkanları esnafımızla bölüşmeyi sürdürüyor. Özellikle müstevli dönemi ilkin tutmak üzere global sıkıntıların temel gösterdiği metin dönemlerde esnafımızı hiç bekâr bırakmadık. Makul koşullarda itimat imkanı sunulması, ödemelerin ötelenmesi, borçlarda faizlerin silinmesi, servet ve bakım alımlarında kullanabilmeleri üzere ticari emniyet kartı tanımlanması, işe bitmeme desteği, soylu erki istikrar kalkanı, garanti yetersizliği olan firmalar amacıyla KGF destekli cesaret imkanı, finansman destekleri ve henüz birçok kolaylığı esnafımıza sunduk ve sunmaya dahi devam ediyoruz. Ticari faaliyetleri inatçı etkileyecek seçme hususun önüne terhis etmek üzere vacip olan adımları attık. Esnaf ve sanatlarımız kendi yaşadığı sıkıntılara rağmen çevresindekilere birlikte umum uzatmayı tek zaman ihmal etmez. Dolgunca gönüllüdür, yardımseverdir, fedakardır, imkanlarını bölüşmesini bilir. Bu iş Cömertlik geleneğimizin bile bizlere yer pek mirasıdır. Bu vesileyle bir defa daha ilkin Mehmet Büyük başkanımız atılmak üzere parçalanmamış ayn başkanlarımıza ve yönetimlerine vazifelerinde başarılar kâm ediyor, esnafımıza bereketli ve fazlalaşan alacak, huzurlu icraat diliyorum” dedi.

Milletvekili Atmaca Duygu’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti tabir eden Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Bağlantı Başkanı Mehmet Şanlı Erbeği, umumi heyet üyeleri ve merbut oda başkanları namına teşekkürlerini sundu. – DENİZLİ

Share: