Acun Kupası maçlarının oynandığı stadyumlara soğutucular Sivas’tan gönderildi

Sivas’ta bir firmanın ürettiği parçalı nev soğutucular, 2022 FIFA Dünya Kupası’nın bitmeme ettiği Şimendifer’daki stadyumlarda eşya ve içeceklerin muhafazasında kullanılıyor.

Sivas 1. Birleştirme Uran Bölgesi’nde cümbüş gösteren firmanın ürettiği parçalı türlü soğutucular, balıkçılar, ten entegre tesisleri ile çeşitli amaçlarla yapıt soğutması ve muhafazasında yeğleme ediliyor.

Korkmaz Açık Oturum İhracat Sorumlusu Muhammet Nurullah Yasak, AA muhabirine, fabrikalarının 1995 yılında iklimlendirme ve soğutma malzemeleri üzerine üretime başladığını söyledi.

Fabrikalarında 100 kişiyi istihdam ettiklerini tamlayan Yasak, itici bakış panelleri ve soğuk bölüm cihazları olarak tabir edilen modüler çeşit soğutucu ürettiklerini tabir etti.

Ürünlerinin dünyanın birçok noktasında kullanıldığını nâkil Haram, “83 ülkeye kitap gönderiyoruz, 10 ülkede bayiliğimiz var. Afrika, Orta Doğu, Türk Cumhuriyetleri ve Avrupa ülkelerine ürünümüz gidiyor.” dedi.

Şimendifer’daki stadyumlar üzere 180 buzdolabı basar gönderildi

Yasak, 2022 FIFA Dünya Kupası’na aile sahipliği fail Katar’a frijider dolaplar ihraç ettiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Ülkemizin Şimendifer ile sıcak ilişkileri sayesinde taleplerini Türkiye üzerinden yapıyorlar. Bu anlamda halihazırda Orta Şark’üstelik çok iyiyiz. Dünya Kupası’nın oynandığı Şimendifer’daki stadyumlara kestirmece 180 soğutucu basar gönderdik. Oraya karşılaşma tutkun olmak için gelen misafirlerin içtiği, yediği ürünlerin muhafazasında makbul dondurucu mahsulat fabrikamızdan gidiyor. Şu anda eser göndermeye devam ediyoruz. Bu ürünleri yaptıktan sonradan murat henüz üstelik arttı. Sektörel anlamda daha dahi artım olacağını düşünüyoruz.”

Yılda yaklaşık 100 bin metrekare modüler türlü frijider üretiliyor

Kovid-19 salgınından bilahare insanların depolamaya artık ehemmiyet verdiğini vurgulayan Yasak, sektöre elan çok envestisman yapıldığına dikkati çekti.

Haram, Kovid-19 salgınıyla işlerinde yaklaşık yüzde 25-30 nema olduğunu ve bu oranın giderek arttığını söyledi.

Yılda kısaca 80-100 bin metrekare parçalı tür buzdolabı ürettiklerini belirten Haram, Türkiye’nin büyümüş koca anlamında altyapısının olduğunu, devletin üreticilerle halk ele vererek fena hâlde amal yaptığını sözlerine ekledi.

Share: