ABD’de mortgage piyasası anlaşılmaz

ABD Mortgage Bankalar Birliği (MBA) tutu başvuru araştırmasına bakarak, mevsimlik faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve alım kredilerini içeren mortgage referans faaliyetinden oluşan meydan endeksi yüzdelik 0,2 artışla 686,1 benek oldu.

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 1,5 artışla 279,8 nokta olurken, refinansman endeksi ise yüzde 0,5 düşüşle 3.023,0 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 3,18 (Geçmiş yüzde 3,14), 15 almanak yüzde 2,48 (Geçmiş yüzde 2,45), 5 yıllık ARM faizi yüzde 3,08 (Geçmiş yüzdelik 2,54), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 3,22 (Eski yüzdelik 3,20) oldu.

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında satın alma ya üstelik refinansman üzere yapılan hep geleneksel ve mehabet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane aile konutlarının satın alınması amacıyla yapılan hep başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına uygun namına anadan görme ve kamu kredileri atılmak için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Indeks, var olan bölük satışlarını gösteren güvenli bir emare kendisine kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere yüreklilik kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Fihrist, tam refinansman amacıyla yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri için bereketli tıpkı nişan kendisine değerlendiriliyor.

Araştırma 8 Teşrinievvel ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

Konut satışlarında artım!

 

Share: