ABD’de MBA endeksleri çoğalma kaydetti

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile andıran aracılığıyla paylaştığı rapora göre, satınalma endeksi yüzde 1,8 artışla 252,0 fakül olurken, refinansman endeksi yüzde 3,2 artışla 3.684,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 2,99 (Eski yüzde 2,97), 15 yıllık yüzdelik 2,35 (Geçmiş yüzde 2,33), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 2,52 (Önceki yüzde 2,93), 30 almanak jumbo faizi yüzde 3,06 (Eski yüzdelik 3,12) oldu.

Mortgage ortalık endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında satın alma evet bile refinansman üzere yapılan hep geleneksel ve fehamet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri vadi alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne ev konutlarının satın alınması için yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına akıllıca adına anadan görme ve kamu kredileri girmek amacıyla piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Dizin, var olan ev satışlarını gösteren emin benzeri alamet adına kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için yüreklilik kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, birlik refinansman üzere yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri için iyi ayrımsız tezahür yerine değerlendiriliyor.

Araştırma 6 Ağustos ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

Gayrimenkul yatırımlarının 5 zer kuralı

Milyarderler emlak alımlarına odaklandı

İngiltere’de basamak fiyatları yıllık yüzde 7,6 yükseldi

 

Share: