9 yıl önce al ışıkta hayatı karardı

9 sene önce al ışıkta hayatı karardı

OSMANİYE – Giresun’dahi al ışıkta sabık ambulansın çarpmasının arkası sıra müşavere kabiliyetini kaybeden, kafatasının bire bir bölümü alınan ve 9 yıldır yatağa mahkum şekilde hayatiyetli gencin annesi, oğlunun zinde günlerine yeniden kavuşmasını düş ediyor.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde kıvrak Bay Cömert, Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni kazandı. Burada 4 yıllık üniversite eğitimini bitiren Kişi, mezun peki gayrimümkün Giresun’üstelik özel tıpkı firmada işe başladı. İşe başladıktan 2 kamer sonra 27 Ilkgüz 2013 günü işten çıkıp evine akıllıcasına giderken, Yüce Ö. idaresindeki ambulans, içerisinde müstacel züğürt olmamasına karşın, kırmızı ışıkta geçerek, 150 km serian,Koca Eli Açık’ın zarfında bulunduğu otomobile çarptı. Kaza sonrası bunaltıcı yaralanan Kişi Koçak, Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Ihtişam Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kısaca 2 kamer Giresun’da hastanede komada artan Mert, elan sonradan Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’ne getirildi. Burada de 6 ay tedavisi süren Er, enformasyon yetisini kaybetmiş, kafatasının ayrımsız bölümü münfail ve vücudunda on paralık bire bir uzvu işlev görmeyecek halde yatağa mahkum biri yerine uyandı. 9 yıldır lalüebkem, hareket edemeyen,yatağa mahkum şekilde hayatını sürdüren Sap Alicenap’ın annesi Asuman Kerim oğluna çağa kabil bakıyor. Koca’in şu anki afiyet durumundan henüz bereketli ayrımsız noktaya gelebilmesi için hamur hücre tedavisi gerektiğini tamlayan Gök Ahi, bu tedavinin ancak dışında ve İstanbul’bile özel benzeri hastanede yapıldığını tahminî 400 bin TL otama masrafı çıktığını ancak maddi durumunun elverişsiz olması sebebiyle Kişi’i otama ettiremediğini belirtti.

“Imdi çocuğumun bakımına yetişemiyorum” diyen Asuman Koçak “Er 2013 yılında ambulansın kırmızı mum ihlali yaparak çarpıp ilçe yapması sonucu yatağa mahkum kaldı. 9 yıldır tek benzeri uzvunu kullanamıyor. Mert’in durumunu hikmet otama ile çözemiyorum. 9 yıldır Ayvaz’in eli birlikte benim ayağı birlikte benim yemesi içmesi gelişigüzel şeyi ile ben ilgileniyorum. Aynı asıl adına benim buna gücüm yetmez oldu. İstanbul’birlikte özel hastanede kök hücre tedavisi amacıyla 20 Bin Euro otama masrafı istediler benimde bunu karşılayacak durumum namevcut. Mert için aldığım engelli maaşı ile geçiniyorum. Er gencecik üniversite mezunu bire bir çocuktu. 2013 Haziran’birlikte okulundan çıkışlı oldu. Temmuz’bile hızla işe başladı. Eylül ayında birlikte bu kaza oldu. 9 yıldır yatağa mahkum. ” şeklinde konuştu.

Share: