Giresun yaylaları beyaz zehir örtüyle kaplandı

Giresun yaylaları beyaz zehir örtüyle kaplandı

Kubbe Yaylasında kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı

GİRESUN – Temas zaman ziyaretçilerine doğanın güzelliklerini sunan Giresun yaylaları kar yağışının peşi sıra beyaza büründü. Giresun’un turistik alanları beyninde yer düzlük Kümbet Yaylasında kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı.

Hava Bilgisi marifetiyle yapılan soğuk ve kar yağışlı çekicilik uyarısının peşi sıra yurdun gâh noktalarında olduğu üzere Giresun’un yüksek kesimlerinde beyaza büründü. Doğu Karadeniz’in faziletli kesimlerinde güzeşte geceden itibaren kar yağışı etken olurken, Giresun’un Dereli ilçesine ilişkin yaylalar, beyaza büründü. Alelhusus ilçenin yer mefret turizm alanlarından birisi olan Kümbet yaylasında kar kalınlığı saha vadi 15 santimetreye ulaştı.

Hava Bilgisi’nin eyyam öncesinden uyarısını yaptığı sevimsiz ve yağışlı gelgel Giresun’un efdal kesimlerini da etkisi altına aldı. Şehrin kıyı kesimlerinde yağmur faal olurken, yüksek kesimlerinde ise karla muğlak baran ve kar yağdı. Dereli içesine bağlı tahminî bin 800 rakımlı Kubbe, Kulakkaya yaylalar bile beyaz örtüyle kaplandı. Şehrin yoğunluğundan sıyrılmak talip ve kış turizmi yaşamak isteyenler üstelik yaylalarda hatır tadını çıkardı.

Kümbet Yaylasının bulunduğu Kümbet köyü sakinlerinden İzzet Gündüz bu sene kar yağışının az buçuk geç geldiğini fakat gökçe yazın olduğu kabil kışın da yaylanın tadını çakozlamak isteyenleri Kümbet Yaylasına beklediklerini söyledi.

Share: