59 ilde planlı FETÖ operasyonuna adı verilen Gazi Turgut Aslan kimdir? İşte karşı kül detaylar…

FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik 59 ilde başlatılan Gazi Turgut Arslan Operasyonu’nun arkası sıra Turgut Arslan’ın hayatı nikbet konusu. 15 Orak Ayı’da, esasen vurularak korkulu yaralanan Turgut Arslan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirildi. İşte Turgut Aslan’ın hayatı…

TURGUT ARSLAN KİMDİR?

Gazi 1. Dershane Emniyet Müdürü Aslan, 1962 yılında Çorum’un Ortaköy ilçesinde doğdu. 1981 yılında Polis Kolejinden, 1985 yılında Polis Akademisinden dereceyle mezun olan Aslan, komiser yardımcısı adına başladığı görevine sırasıyla, Bursa, Bingöl, Marsilya/ Fransa Başkonsolosluğu, Ankara, Yozgat ve Tunceli illeri ile Emniyet Umumi Müdürlüğünün değişik birimlerinde bitmeme etti.

Meslek hayatı süresince değişik muvaffakiyet belgeleriyle ödüllendirilen Arslan, 2014 yılında Güvenlik Umumi Müdürlüğü TEMA Daire Başkanı namına atandı.

15 TEMMUZ’DA BAŞINDAN VURULDU

Görevi süresince yıldırı örgütleriyle say mefhumu gözetmeksizin fedakarca ve kahramanca savaşım eden Aslan, Fetullahçı Yıldırı Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki çarpış girişimine kadar bu görevini başarıyla yürüttü.

15 Orak Ayı’da namert darbeciler vasıtasıyla Jandarma Umumi Komutanlığında emanet alınan Aslan, esasen vurularak sakil yaralanmış ve geçirdiği operasyonlarla hayata tutunarak “gazi’ unvanı almıştı. Evli ve iki bala babası olan Arslan’a 15 Temmuz’da milli irade ve demokrasiyi vikaye etmek için gösterdiği kahramancasına mücadeleden ötürü Oran Övünç Madalyası verilmişti.

Share: