11 kilo esrarı arı kovanı ve sazlıklara gizleyen oğul tutuklandı, baba erkin kaldı

Denizli’de Kurnaz ÇIFTLIK ekiplerinin Buldan’daki tıpkı demet evine düzenlediği operasyonda saf kovanı ve sazlıkların arasına gizledikleri 11 kilo 200 gram kötü maddesiyle gelişigüzel yakalanan mahdum tutuklandı, babası ise başıboş bırakıldı.

Alınan tıpkısı ihbarı değerlendiren Denizli İl Jandarma Komutanlığı’na sınırlı Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Uğraş Büro Müdürlüğü (KOM) ekipleri, piyasaya hamile miktarda metal husus sürmeyi planlayan S.D. (34) ve babası B.D.’yi (61) adım adım takibe aldı. Tam vukuf ve delillere ulaşılmasının ardından bu sabaha karşı baba oğula ilişik Buldan’ın Yenicekent Mahallesi kırsalında kâin rabıt evine şafak operasyonu düzenlendi.

Kurnaz ÇIFTLIK ekiplerinin açık tıpkı alana sahip olan ilgi evinde yaptıkları aramalara narkotik dedektör köpekleri Artı, Manşet ve Denk de bindi verdi. Yapılan aramalarda sargı evi ve eklentilerinin birlikte sili kovanları, öz kenarı ve sazlıkların arasına gizlediği poşetlenerek satışa amade arkaç getirilmiş 11 kilogram 200 gram tütün maddesi, kullanılmamış dikilmiş 18 gerçek kenevir bitkisi, 10 gram kenevir tohumu, 1 skor av tüfeği, 1 sayı kurusıkı tabanca ve 4 adet esrar komprime ele geçirildi.

Yüklü miktarda eroin satamadan kıskıvrak yakalanan ata mahdum, gözaltına alınarak Buldan İlçe Cingöz Komutanlığı’na getirildi. Jandarmadaki sorgu işlemleri tamamlanan şüpheliler, Buldan Adliyesi’ne gönderme edildi. ‘Uyuşturucu konu imalatı ve ticareti” suçlarından bilge karşısına çıkartılan oğul S.D. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, babası B.D. ise tutuksuz yargılanmak için erkin bırakıldı. – DENİZLİ

Share: