11 kilo esrarı saf kovanı ve sazlıklara gizleyen mahdum tutuklandı, cet erkin kaldı

11 kilogram esrarı öz kovanı ve sazlıklara gizleyen mahdum tutuklandı, ağababa serbest kaldı

DENİZLİ – Denizli’de Uyanık ÇIFTLIK ekiplerinin Buldan’daki ayrımsız rabıta evine düzenlediği operasyonda arı kovanı ve sazlıkların arasına gizledikleri 11 kilogram 200 gram duman maddesiyle birlikte yakalanan mahdum tutuklandı, babası ise azade bırakıldı.

Alınan tıpkısı ihbarı değerlendiren Denizli İl Jandarma Komutanlığı’na kapalı Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Uğraş Idarehane Müdürlüğü ekipleri, piyasaya iki canlı miktarda uyuşturucu husus sürmeyi planlayan S.D. ve babası B.D.’yi yavaş yavaş takibe aldı. Yeterli bilgelik ve delillere ulaşılmasının peşi sıra bu sabaha alın ağababa oğula ilgili Buldan’ın Yenicekent Mahallesi kırsalında bulunan bent evine şafak operasyonu düzenlendi.

Jandarma KOM ekiplerinin geniş bir alana ehil olan deste evinde yaptıkları aramalara uyuşturucu dedektör köpekleri Fazlalık, Kolluk ve Denk bile destek verdi. Yapılan aramalarda rabıt evi ve eklentilerinin birlikte münezzeh kovanları, öz kenarı ve sazlıkların arasına gizlediği poşetlenerek satışa hazır arkaç getirilmiş 11 kilo 200 gram esrar maddesi, yıpranmamış dikilmiş 18 kaynak kendir bitkisi, 10 gram kendir tohumu, 1 adet av tüfeği, 1 skor blöf tabanca ve 4 skor mızrap komprime ele geçirildi.

Yüklü miktarda esrar satamadan kıskıvrak yakalanan ağababa oğul, gözaltına alınarak Buldan İlçe Cingöz Komutanlığı’na getirildi. Jandarmadaki sorgu işlemleri tamamlanan şüpheliler, Buldan Adliyesi’ne atıf edildi. ‘Uyuşturucu özellik imalatı ve ticareti” suçlarından hakim karşısına çıkartılan mahdum S.D. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, babası B.D. ise tutuksuz yargılanmak amacıyla serbest bırakıldı.

Share: