Zayi engelli oğlunu arayan avrat baskı eyyam geçiriyor

Tekirdağ’ın Dertli ilçesinde bire bir süredir zayi oğluna ulaşamayan ve kıtipiyoz bir tane odalı evde hareketli karı tahakküm eyyam geçiriyor.

Hıdırağa Mahallesi Çiçek 4. Sokak’taki hakir bir tane odalı evde cıvıl cıvıl Hanife Kasapoğlu, komşularının sebebiyle hanay mücadelesini sürdürüyor. Vatansız kimlik belgesine ehil olması dolayısıyla tek toplumsal destekten faydalanamadığını rapor fail Kasapoğlu, namına TC yurttaşlık kimliği verilmesini istiyorum” dedi.

Geçim sıkıntısı calip Hanife Kasapoğlu, ayrımsız yandan de evden ayrılan ve beş altı gündür vukuf alamadığı oğluna üzülüyor. Kasapoğlu, yüzde 40 mânialı raporu mevcut oğlunun hayatından keder duyduğunu tabir etti. Kasapoğlu, “Elektriksiz biricik ayn odada mânialı oğlumla yaşıyorum. Fakat şu zaman oğlum zayi. en üst İstanbul Eminönü’nde gezerken görülmüş. Serbest başıma yaşıyorum. Gâh devir kızıma gidiyorum, arada bir de komşularımız aşındırmak getiriyor. Benim da astım rahatsızlığım var, çok baskı durumdayım. Yetkililerden arkalama kâm ediyorum” diye konuştu. – TEKİRDAĞ

Share: