Yozgat haberleri! Kılıçdaroğlu, Yozgat’ta Nemli Bakımevini Müzakere Etti

Bili: TAMER ARDIL ERŞİN – Almaç: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yozgat’ta Bahadın Yaşlanma Vakfı’nın kurduğu nemli bakımevini müzakere etti ve Kılıçdaroğlu ile burada kalan sekene birbirlerine çiçek bergüzar etti. Burada mütezayit tıpkısı karı vatandaş, Kılıçdaroğlu’na Atatürk şiirini okudu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Yozgat’ın Bahadın ilçesinde Ihtiyarlama Vakfı’nın nemli bakımevinde artan yurttaşları ülfet etti. Kademe sakinleri Kılıçdaroğlu’na Kılıçdaroğlu üstelik onlara çiçek ödül etti. Burada tıpkı karı vatandaş, Kılıçdaroğlu’na Atatürk şiirini okudu. Tıpkısı yaşlı da Kılıçdaroğlu’na Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek, “Bıktık, kâfi ondan gayrı bıktık” dedi. Babası Kılıçdaroğlu’nun Tunceli’da köylüsü olan buğulanmış kadın vatandaş birlikte gözyaşlarını tutamadı ve Kılıçdaroğlu’nun ellerine sarıldı.

Vakfın yöneticileri Kılıçdaroğlu’na yaşlı evini gezdirdi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Türkiye nüfusu 2035’ten sonraları imdi yaşlanacak. Yaşlılar daha fazla olacak Türkiye nüfusunda. Hastanelerin, nemli bakım evlerinin yapılması geçişsiz. Yaşlılara evde bakım hizmeti verilmesi geçişsiz. Yaşlı insana çevrilmiş toplumsal hizmetlerin artması geçişsiz. Tabii bu nev mekanlar mehabetli. Bu çeşit mekanlarda yer ve tabiatla dahi buluşabiliyor. Dört duvar ortada değil tabiatla de kavuşma imkanı var. Horozdu, tavuktu, kediydi, köpekti, başka canlılara üstelik böyle mekanda görmesi onun üzere de iri aynı üstünlük.”

Vakıf yöneticilerinden birisi, vakıflarının 2010’üstelik kurulduğunu fakat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müsaade vermediği üzere yıpranmamış bire bir mangiz kurarak, bu nemli evini açmayı başardıklarını anlattı.

Share: