Yozgat gündem haberi: Eğitim Bilimi Tıpkısı-Sen Yozgat Bölüm Başkanlığına Kenan Vakur yeniden seçildi

Eğitim Tıpkısı-Sen Yozgat Yazıhane Başkanı Kenan Şerefli, göreve baştan seçildi.

Yetişek Bire Bir-Sen Yozgat Şubesi 6. Basit Genel Oturmuş, kentteki tıpkı otelde yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan umumi kurulda konuşan Şerefli, Bartın’ın Amasra ilçesinde eroin ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, yaralılara ivedili felah diledi.

Haysiyetli, Eğitim Bilimi Bire Bir-Sen Yozgat Şubesi’nin 3 bin 600 üyesiyle kentte 9 yıldır yetkisini sürdürdüğünü belirterek, “Çıkışlı sendika olarak terbiye çalışanlarımızın haklarının iyileştirilmesi, hürriyet alanlarının genişletilmesi üzere adalet, mesai ve özgürlük mücadelesi veriyoruz. Bu anlamda komutan yardımcılarım, kaymakamlık başkanlarım, yönetimleri, gelişim yeri temsilcilerimizle bu arada rastgele ant alanlarda eğitim çalışanlarımızın yanındayız.” dedi.

Öğretmenler ve yetişek çalışanlarının problemlerine hal aramak, dürüst olan taleplerini karşılamak amacıyla ilişkin konuları yerelde ait mercilere taşıdıklarını belirten Gururlu, “Umumi talepleri ise şişko ittifak masasında ve ilişkin kurullarda bahis kazanmak amacıyla genel merkezimizle paylaşıyoruz. Genel kurulumuzun hoş hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Genel kurula YANLIŞSIZ Fırka Yozgat Mebus Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Şevket Köse, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Müellif, DOĞRU Fırka Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, katılımcı ve üyeler katıldı.

Tek listeyle gidilen umumi kurulda Kenan Alicenap baştan başkalığa seçildi.

Share: