YANLIŞSIZ Parti’de benzeri incizap henüz mı yaşanacak? Fakıbaba’nın anlamlı paylaşımını beğenen isimden açıklama geldi

DOĞRU Tümen’dahi geçmiş dönemlerde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak birlikte fariza işleyen Ahmet Eşref Fakıbaba, milletvekilliğinden ve partisinden incizap etti. Ahmet Eşref Fakıbaba incizap kararını toplumsal iletişim araçları hesabından duyurdu.

FAKIBABA’NIN İSTİFA PAYLAŞIMI

Manalı benzeri paylaşımla istifasını duyuran Fakıbaba, “2003’te üyesi olduğum YANLIŞSIZ Parti’da değişik makamlarda fariza etme fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren bilcümle büyüklerime ve Şanlıurfa halkına candan teşekkür ediyorum. Bu 20 sene içerisinde çokça zer arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm. Ancak siyasal ve aktöresel anlayışıma akla yatkın sıfır kâh kişilerle bundan hakeza bu arada olmayacağım için üstelik mutluyum. DÜRÜST Tümen üyeliğinden ve AK Parti için anne düşünce veren hemşerilerime saygısızlık olmasın diye milletvekilliğinden dahi ricat ediyorum. İnşallah aldığım bu değişmeyen ülkem üzere hayırlara dil peki” ifadelerine düz verdi.

BİR İSTİFA HENÜZ MI GELİYOR?

Gündeme bomba üzere düşen bu gelişme sonrası sürpriz bire bir iddia daha ortaya atıldı. O kanıt YANLIŞSIZ Tümen Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Saylav Orhan Atalay’ın da istifa edeceği yönünde… Bu iddiaları güçlendiren acele ise Atalay’ın Fakıbaba’nın incizap paylaşımını beğenmesi…

ATALAY CEPHESİNDEN AÇIKLAMA

Büyük yankı uyandıran bu evolüsyon sonrası Atalay cephesinden bir izah yapıldı. Yapılan açıklamada “Sn Fakıbaba’nın Ak Tümen’den ayrıldığına dayalı bildirimine beğenim dokunmatik cihetiyle sehven olmuştur. Kamuoyuna nazikâne duyurulur” denildi.

Share: