Tunceli’de maden ulaşmak için arakçılık fail 2 yabansı tutuklandı

Tunceli’de polis güçleri ekiplerinin yaptığı çalışmada, hırsızlık ve metal konu ticareti suçundan yakalanan 2 bed tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, İl Güven Müdürlüğü Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü ekipleri, Kombinasyon Endüstri Bölgesinde son 2 ayda meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili himmet yaptı. Yapılan çalışmada şüphelinin uyuşturucu bap bağımlısı E.K. olduğu belirleme edildi. Şüpheli planlı operasyonla yakalanarak gözaltına makbuz. Yapılan sorgulamada, şahsın narkotik husus bulabilmek üzere arakçılık olaylarına karıştığı anlaşıldı. Şahsı hırsızlık olaylarına azmettiren ve esrar gerçekleştirme ettiği belli şüphelinin ise Ö.A. (42) olduğu tespit edildi. Bu dalavereli de yapılan işler ile yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan eğleşme aramalarında, 150 bin TL civarında kablo, azrail, anahtar cihazları, ciddi kaynakları, elektronik beyin, bir tutar uyuşturucu husus ile kullanmakta yararlanılan aletler ele geçirildi. Öte yandan, yapılan sorgulamalarda şahısların hırsızlık eylemini gerçekleştirdiği Kombinasyon Uran Bölgesi’ne ‘Son Durak’ ismini verdikleri anlaşıldı.

2 münasebetsiz, çıkarıldıkları mahkemece ‘İşyeri ve Kurumdan Arakçılık-Konut Dokunulmazlığını İhlal-Mala Engel Ita-Esrar Bap Ticareti’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ayrıca hurdacılık yapan şahsa de ‘Hırsızlık Malı Satın Alma’ suçundan yasalı muamele yapıldığı aktarıldı. – TUNCELİ

Share: