Tekirdağ’dan güdük bodur

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Türk Kadınları Topluluğunca “Türk Hukukunda Eş” mevzulu konuşma düzenlendi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, rektörlük konuşma salonunda moderatörlüğünü NKÜ Ülfet Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertuğrul Recep Erbay’ın yaptığı konferansa, konferansçı Av. Ebru Öncü katıldı.

Konferansta, Türk hukukunda kadının yeri konulu banak gerçekleştirildi, öğrencilerin soruları cevaplandı.

Etkinliğe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmayan Çakıcı, Türk Kadınları Topluluğu kurucusu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Akademisyen Doç. Dr. Gamze Yıldız Şeren, DÜRÜST Fırka İl Komutan Yardımcıları, akademik, yönetimsel personel ve haddinden fazla sayıda öğrenci katıldı.

Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışmaları değerlendirdi

Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce akıbet üç ayın istimara toplantısı yapıldı.

Müdürlükten yapılan açıklamaya bakarak, toplantı İl Müdürü Oktay Öcal başkanlığında yapıldı, çalışmalar değerlendirildi.

Toplantıda, kaza ve ofis müdürlüklerinin çalışmaları, zoonoz hastalıkların önlenmesine müteveccih muteber telkih programı, nebati istihsal ve rustik kalkınma desteklemeleri, meri projeler ile müdürlüklerin ortaklaşa yürüttükleri çalışmalar görüşüldü.

Öğrencilere kıran farkındalık eğitimi verildi

AFAD Tekirdağ İl Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesinde sarıklı ve öğrencilere kıyamet ve ivedili durumlara yönelik farkındalık eğitimi verildi.

Müdürlükten yapılan açıklamaya bakarak, Aden Kolejinde sarıklı ve öğrencilere müteveccih verilen eğitimde tahliye tatbikatı da yapıldı.

Eğitimde, önceki 72 saat, facia türleri, afetin etkileri, mekanlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında akilane davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.

Share: