Son an bili… Denizlispor kafilesinin kaza hatıra kamerada (Eklenmiş Görüntü)

– Denizlispor kafilesinin kaza hatıra kamerada

Kazada yaralananların tedavisi sürüyor

DENİZLİ – Boluspor maçı sonrası kente gün yazmak için yola çıkan Denizlispor’un ikinci aracı, Afyonkarahisar’da kontrolden çıkarak yan yattı. 3 topçu ve 2 personelin yaralandığı kaza anı asayiş kameralarına yansıdı.

Evciler ilçesine mecbur Gökçek Mahallesindeki kavşakta meydana gelen kazada; Boluspor maçı sonrası içre personel ve güre futbolcuların bulunduğu mecmu 12 sevimli, İsmail Gürpınar’ın kullandığı 20 AAG 263 plakalı minibüs ile yola çıktı. Sabaha karşı saat 05.00 sularında kontrolden çıkan anahtar, canip yatarak sürüklendi. Olay namına revan afiyet görevlileri, topçu Ahmet Uğurlu, Mehmet Eren Tor, Samet Emre Devir ile kulübün basın danışmanı Altay Varol ve malzemeci Özlem Karakaya’yı çorlu yerine hastaneye kaldırdı. Hafif yaralılar ise fenomen durumunda yapılan evvel müdahaleyle arama gayeli hastaneye kaldırıldı.

Yaralılardan Şiddetli Karakaya’nın Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde, 3 topçu ve 1 personelin ise Hususi Denizli Tekden Hastanesi’nde tedavileri sürerken, durumlarının ise dolgunca olduğu öğrenildi. Hastanede tedavisi süren Samet Emre Çağ, uyudukları amacıyla kazayı hatırlamadığını söyleyerek, “Uyuyorduk hepimiz, o yüzden kazanın farkında değildik. Uykudan uyandık direk makine canip yatmıştı. Arkadaşlarımızı kaldırdık. Gayrı arkadaşlarımızda çokça okkalı aynı husus olduğunu söylemediler” dedi.

“Virajı dönerken arabanın kaydığı gözüküyor”

Haberi alır almaz hastaneye koşan Denizlispor Başkanı Mehmet Yordamlı, “Denizlispor’umuza önceki olsun, sabahleyin mutsuz benzeri kaymakamlık gerçekleşti. Kazayı fail bando otobüsümüz değil ama onun arkasında takip eden değme zaman götürdüğümüz ikinci aynı aracımız oluyor. Bu aracın ortamında bile ara olduğu için sair futbolcu arkadaşımız buraya geçiyor. Sabahleyin 5 saatlerinde kaymakamlık meydana gelmiş. Kâh topçu arkadaşlarımızda problemler var. Virajı dönerken arabanın kaydığı gözüküyor. Sebebi araştırılıyor. Cenk değil yemeden içmeden viraja girerken kayma gibi duruyor” ifadelerini kullandı.

“Şuan kimsenin hayati tehlikesi bulunmayan”

Hususi Denizli Tekden Hastanesi’nin Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Uğurlu, “Bizim amacıyla sevindiren format bildirme azından duygusal kaybının olmaması. Şuan kimsenin hayati tehlikesinin namevcut olarak görüyoruz amma topçu arkadaşımızın bire bir tanesinin beş altı kırığı var, onun tedavileri yapılıyor. Otama takiplerinin katiyetle devam etmesi gerekiyor. Gelişmemiş zamanda tedaviler yapılarak hastaların sağlığına kavuşmasını beklenti ediyoruz. Ahmet Tekin’nin kemiğinde kırık var, içlerinde genişlik ciddisi o. Farklı arkadaşlarımızda epey ezilme ve sıyrıklar bulunan” dedi.

Kaza ajanda kamerada

Denizlispor kafilesinin kaza hatırat kameraya yansıdı. Görüntüler kontrolden sâdır aracın fıldır benzeri şekilde kaybolma taraf yatması düzlük alıyor.

Share: