Siyasilerden ‘Dünya Bala Hakları Günü’ Mesajları

Siyasiler, 20 Kasım Acun Çocuk Hakları Haset nedeniyle tebrik kartı mesajları yayınladı. CHP Kadro Başkanvekili Açık Deniz Özkoç, “Çocuklarımızın yüzlerindeki tebessümün hiç solmaması üzere onların haklarını arkalamak ve gözlemek zorundayız. Acun Çocuk Hakları Günü’nde çocuklarımıza henüz bereketli tıpkı geleceğin sözünü veriyorum” dedi. CHP Takım Başkanvekili Hür Hususi ise “Bütün çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirebilecekleri, çocukluklarını yaşayabilecekleri, türe ihlali yaşamayacakları, adalete erişebilecekleri bir geleceği dayamak için çalışıyoruz” mesajını paylaştı.

Siyasiler ve amme kurumları, 20 Son Teşrin Dünya Çocuk Hakları Haset’nü, bugün içtimai medya hesaplarında yayınladıkları mesajlarla kutladı. O mesajlardan bazıları şöyle:

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Temas çocuğun hakkının, mutluluğunun, esenliğinin ve erdemli yararının tek ayrım olmaksızın korunduğu ve hep insanlığın yeryüzü rüçhan gayesi olduğu bire bir dünya… Sunma iri dileğimiz ve arz kebir gayretimiz. Kuruluşu çocuklara dürü bire bir saraka olan Türkiye Nazik Budun Meclisi’miz, ülkemiz ve balaban Türk Milleti’miz, dünyanın bütün çocuklarının huzuru, sağlığı ve mutluluğu yerine ve ‘daima çocuklardan yana’ mücadelesini tek vazgeçmeden sürdürecektir.

CHP Kol Başkanvekili Engin Özkoç: Çocuklarımızın yüzlerindeki tebessümün tek solmaması üzere onların haklarını destek olmak ve kavzamak zorundayız. Dünya Yavru Hakları Haset’nde çocuklarımıza henüz iyi tıpkı geleceğin sözünü veriyorum.

CHP Grup Başkanvekili Bağımsız Hususi: Mecmu çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirebilecekleri, çocukluklarını yaşayabilecekleri, türe ihlali yaşamayacakları, adalete erişebilecekleri ayrımsız geleceği inşa etmek amacıyla çalışıyoruz.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: Geleceğimiz, umudumuz çocuklarımızın 20 Son Teşrin Acun Bala Hakları Günü kutlu olsun.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Zaman 20 Kasım Acun Yavru Haset. Umutlarımıza sarılalım.

Milli Defans Bakanlığı: Bugün Dünya Yavru Hakları Günü. Başlamak istemeyenler olsa dahi yıldırı örgütü PKK/ YPG, bu coğrafyada bebekleri ve çocukları acımasızca katletmeye devam ediyor. Sonuç namına dünyalar tatlısı Ecrin ve Yağmur’u bizlerden ayırdılar. Yavru katillerinden adisyon sormaya devam edeceğiz.

CHP Sazak Milletvekili Ulvi Kankızıl Başarır: Yeryüzündeki eksiksiz çocukların eşit ve hür yetiştiği; eğitim bilimi, sağlık, dirim, barınma ve başka eksiksiz imkanlardan denk adına faydalanabildiği, düşlerini gerçekleştirebildiği, çocukluğunu doyasıya yaşayabildiği aynı acun diliyorum.

AKP Umumi Başbuğ Yardımcısı Leyla Delicesine Dirayetli: Geleceğin mimarı çocuklarımızın en gür şekilde yetişmesi hepimizin vazifesi. Bunun üzere kamu dünya, çocuklarımızın yarınlara zihayat şekilde hazırlanması için ceht göstermeli. Yavrularımızın geçim ve güvenle yaşadığı bire bir dünya temennisiyle 20 Teşrinisani Acun Çocuk Hakları Haset hümayun olsun.

CHP Sazak Saylav Mualla Idareci Başarır: Yeryüzündeki parçalanmamış çocukların değer ve müstakil yetiştiği; eğitim bilimi, sağlık, yaşam, barınma ve ayrıksı tekmil imkanlardan bedel namına faydalanabildiği, düşlerini gerçekleştirebildiği, çocukluğunu doyasıya yaşayabildiği bir acun diliyorum.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi: Torunlar keşfettikçe aktarmak, yaşadıkça istemek, düşündükçe var olmak istiyorlar. Haklarının bilinciyle yarınlarımızı aydınlatan cümle çocuklarımıza selam olsun!

Share: