Serencam zaman malumat: Zonguldak’ta madenciler patlamada hayatını kaybeden işçiler üzere yakarış etti

Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessesesine ilgilendiren eroin ocağında etkin işçiler, Amasra’daki patlamada hayatını kaybeden 41 madenci amacıyla yakarış etti.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesesine ilişik maden ocağındaki patlamada yaşamını yitiren 41 iştirakçi amacıyla Zonguldak’taki Üzülmez Müessesesinde Kur’an-ı Alicenap okundu.

Gece vardiyasından çıkan ve sabah vardiyasına girmeye hazırlanan işçiler, memat eden madenciler için dua etti. İşçiler, daha bilahare ocağa inerek görevlerine başladı.

Umumi Eroin İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Çipo, yaptığı açıklamada, yaşanılan acının tarifsiz olduğunu belirterek, “Sabık hafta 41 arkadaşımızı kaybettik. Mekanları behişt olsun, Cenabıhak rahmet eylesin. Çokça üzgünüz. Lütfen hisse senedi sağlığı ve güvenliği üzerine kül ihtar ve önlemlere uyma edelim. Başımız iyi olsun.” ifadelerini kullandı.

Törene, TTK Üzülmez Büyüklenme Müdürü Maksat Köseoğlu, İşletme Müdürü Müjdat Birol, GMİS Üzülmez Şube Başkanı Defa Karakabak, ofis ve çekicilik yöneticileri katıldı.

Share: