Oğuz Kaan Salıcı, Şanlıurfa Akçakale’de: “Ayrımsız Sene Sonraları Buraya İktidar Partisi Adına Geleceğiz”

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde eskimemiş örgen katılma töreninde; “Biz zaman buraya temel muhalefet partisi yerine geliyoruz ama zannetmeyin kim ayrımsız sene bilahare üstelik ana ihtilaf partisi adına geleceğiz. Tığ buraya ayrımsız yıl bilahare üstelik geleceğiz, kuvvet partisi olarak geleceğiz” dedi.

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde partiye yıpranmamış unsur törenine katıldı. 527 kullanılmamış üye adına temsili rozet takan Salıcı, CHP’nin Türkiye’de adalet olması üzere seçme yerde uğraş ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Kırıcı aynı tahril güvenliği sorunumuz var. Bu cızık güvenliğinin sunu tehlikeli yaşandığı yerlerden birisi, bizim Suriye sınırımız. Biz üstelik şu anda Suriye sınırında, Akçakale’deyiz. Sınırın başka tarafındaki insanlar ile bu tarafındaki insanlar akraba. Tığ Suriye’de hararetli hiç kimsenin bile kötülüğünü istemeyiz, Türkiye’da işlek tek kimsenin de kötülüğünü istemeyiz. Tığ bu ülkenin komşuları ile sulh içinde yaşamasını isteriz. Bire Bir sorun yaşamadan, birbirimizle ticaret yaparak, gelişmesinden mutlu namına, zenginleşerek sürdürmek isteriz. Ama çizi güvenliğini sağlamadığınız benzeri yerde, bu zenginleşmeyi sağlamanız üstelik Türkiye’nin bu tarafında dinç vatandaşlarımıza de düzenlilik vermeniz güçlü kabil olmuyor. Diyoruz kim ‘Sınır namustur, sınırımızı koruyacağız’… Şu andaki erk uzun antlaşma kutuplaşmadan beslendi. İnsanlar birbirlerine muallel gözle baksınlar, ego üstelik beraber siyasetimi yürüteyim, o siyasa üzerinden de iktidarımı bitmeme ettireyim diyerek düşünüyor. Bu kudret için öğün bitti. Şu çokça kategorik, Türkiye değişim sürecine girdi. Değiş sürecini 2019’da yerli seçimlerle bu arada Adana, Mersin, İstanbul, Antalya’dan bilcümle Türkiye’ye yayıldı.”

“ÖNÜMÜZDEKİ YIL İKTİDAR PARTİSİ NAMINA GELECEĞİZ”

Salıcı, önümüzdeki seçimleri kazanacaklarını anlatım ederek, “Türkiye’de vahim aynı değiş dönemi var. Tığ bugün buraya anne mugayeret partisi namına geliyoruz amma zannetmeyin ki benzeri yıl sonra de anne aykırılık partisi namına geleceğiz. Tığ buraya benzeri sene sonradan bile geleceğiz, nüfuz partisi namına geleceğiz. O değişimin ne almak olduğunu, Urfalı, Harranlı, Suruçlu, Akçakaleli görecek. O değişimin kuşkusuz olduğunu, sizin hayatınızda neyi şüphesiz değiştirdiğini, cebinizden tutun bile doğruluk duygusuna kadar Türkiye’da nelerin değiştiğini hep beraber göreceğiz” diye niteleyerek konuştu.

“İKTİDARIN SANDIĞA GÖMÜLEBİLECEĞİNİ GÖSTERSİNLER”

“Bu salonun dışında kâin Akçakalelilere da haykırmak isterim, bu seçimde Türkiye’de bu iktidarın sandıktan elbette çıktıysa 2002 yılında, sandığa tıpkısı şekilde gömülebileceğini 2023 yılında göstersinler” diyen Salıcı, Altılı Masa’nın mücadelesinin seçimlerde başarıya ulaşacağını kaydetti. Salıcı, şöyle dedi:

“Tayyip Satış masadan çokça korkuyor, bu masayı bozmam gerekir diye düşünüyor. Zira biliyor ki o masada çokça esaslı siyasal partiler var, doğru politik geleneklerden mevrut siyasal partiler var. Onlar tıpkısı arada durduğunda ki duruyorlar, güçlendirilmiş parlamenter dizge metninin altına bu arada imza attıklarında kim atıyorlar, önümüzdeki dönemin temel değişikliklerini açıkladıklarında 28 Kasım’de, kuma Cumhurbaşkanı adayı belirlediklerinde seçimi Tayyip Koca kaybedecek. O ant vatandaş dönüm Tayyip Eş’e 20 sene süresince yapmış olduğu ongun şeyleri üstelik biberli şeyleri de hatırlatacak. Nedeniyle Altılı Masa’dan çekiniyorlar amma Altılı Ganyan Masa dosdoğru ayakta, çelik emir ile ayakta. Seçime büyüklüğünde bu süreçte tek uymazlık mümteni, seçimden sonradan birlikte Altılı Masa Türkiye’yi hep beraber yönetecek.”

PAMUK FİYATLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Salıcı, Urfalıların iğ üretiminde zarar ettiğini belirterek, “Sen pamuğu ekiyorsun, mısırı ekiyorsun. 15-16 liralık maliyetin var pamukta, altına düşmüyor. 15-16 liradan satabiliyor musun? Maliyetin var amma sen onu gidip 13-14 ve ihtimal 11-12’ye feda etmek zorunda kalıyorsun, ne büyüklüğünde çokça ekersen o büyüklüğünde çok uymazlık ediyorsun. Hakeza aynı öz olanaksız. Mısırda maliyet muhtemelen, 5,5 lira. Eş 4,80-4,90’dan gidiyor. Hakeza bir madde imkânsız, bu devlet öz çiftçisini desteklemek zorunda. Tığ sizi sonuna kadar destekleyeceğiz, siz kâfi ki hars ve üretin” dedi.

SÜLEYMAN SOYLU’EVET İSTİFA ÇAĞRISI

Salıcı, Urfa’birlikte metal sorunu olduğuna da dikkat çekerek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu şöyle eleştirdi:

“Süleyman Aristokrat duysun, bu maden satanları yakalaması müstelzim kişi kim? İçişleri Bakanı. Polis ona kapalı, uyanık ona merbut. Akçakale’birlikte esrar sorunu varsa, görevini yapmayan ki? İçişleri Bakanı. Öyle çıkıp cesaret yapmakla bu işlemler olmuyor. Duy burayı Süleyman Soylu, duy. Şuncacık onurun varsa incizap vücut.”

“TÜRKİYE DEĞİŞİYOR. EVET DEĞİŞMİN PARÇASI OLACAKSINIZ EVET DE UZAKTA DURUP BU DEĞİŞİMİ İZLEYECEKSİNİZ”

Salıcı, “Bütün tedbirini ona göre alsın, bulunduğu yeri ona bakarak değerlendirsin. Türkiye’nin gelecekteki iktidarı CHP iktidarı. Geliyor gelmekte olan. O arasında dolaşanlar var ya benzeri dönüş o partiye gidip, ferda sair partiye gidenler. Onlar duysunlar bunu, Türkiye’nin iktidarı değişiyor. Türkiye’nin iktidarı Allah’ın izniyle sizin oylarınızla değişecek. ya bu değişimin tıpkı parçası olacaksınız evet üstelik uzakta durup bu değişimi izleyeceksiniz” diye konuştu.

Share: