Nazik Ilişki Partisi Umumi Başkanı Destici, Hakkari’de konuştu

Nazik Bağlanak Partisi Umumi Başkanı Mustafa Destici, “Bu kardeşliğimizi dahi kimsenin bozmasına punt vermedik, artık birlikte vermeyeceğiz.” dedi.

Program ve açılışlara akmak üzere Hakkari’nin Yüksekova ilçesine gelen Destici, Selahattin Eyyubi Hava Meydanı çıkışında, kendisini davul zurnayla karşılayanlarla halay çekti.

İlçede bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade fail Destici, “Kürt’ü, Türkmen’i, Arap’ı, Alevi’si, Sunni’si hepimiz bire bir milletin evladıyız. Bunu kimsenin üstelik bozmasına okazyon vermeyeceğiz. Bugün burada üstelik bunun bin nişanesini görmüş olduk.” diye konuştu.

Selahattin Eyyubi Kültür Sarayı Konferans Salonu’nda “Yüksekova buluşması ve paydaşlık” programına katılan Destici, yaptığı konuşmada, bu bölgede devletin, milletin yüzlerce martir verdiğini, binlerce insanın kaybedildiğini söyledi.

Tüm şehitlere rahmet dileyen, görevdeki güvenlik güçlerine selam gönderen Destici, şöyle devam etti:

“Bu fehamet, bu talih, bu budun o ailelerin, o asayiş korucularımızın yani devletinin varlığının, ülkesinin bütünlüğünün, milletinin istiklalinin ve istikbalinin birlikte duran hiçbir vatan evladını unutmaz, unutmayacak ve unutturmayacağız. Renklerimiz, ilmeklerimiz, nakışlarımız, budunsal kökenlerimiz, mezhebi anlayışlarımız, memleketlerimiz, bölgelerimiz değişik ama hepimiz tıpkısı kilimin desenleriyiz ve hepimiz aynı milletin evladıyız, hepimiz bir dinin mensubuyuz, tıpkısı kıbleye dönen, benzeri secdeye mebde koyan kardeşleriz. Bu kardeşliğimizi dahi kimsenin bozmasına punt vermedik, imdi de vermeyeceğiz.”

“Bizim savaşım ettiğimiz terörle birlikte siyasi bölücülerdir”

Yıldırı örgütlerinin anarşi süresince bittabi rantlar elde ettiğini ve nice hayatları kırıcı ettiğini sunu dolgunca nahiye insanının bildiğini, talih üzere yeryüzü şişman tehlikelerden birinin politik bölücüler olduğunu bildiren Destici, şöyle konuştu:

“Iş ideoloji değildir. İdeolojiler dirimlik, geçer. Bunlar inhilal aracıdır. Bizim uğraş ettiğimiz terörle alay malay siyasi bölücülerdir. Allah’a hamdolsun. İnsanımız Kürt’ü, Türkmen’i, Arap’ı ile bugüne kadar buna izin etmedi, çıktı dahi müsaade etmeyeceğine gönülden inanıyorum. Bu salonu dolduran kardeşlerim bunun ispatıdır. Ilkin bölgemiz atılmak amacıyla yekpare Türkiye’de diri kardeşlerimize soruyorum. Ki 7-8 sene öncesine kesilmek gerek, ki huzursuzluk lüzumlu, kim ölüm lazım, ki zaman icap, kim gözyaşı lazım? Fakat ve ancak Emperyalistlerin uşağı teröristler gerek, Emperyalistler lüzumlu. Ne üzere gerek Emperyalistler? Istismar Etmek için ister.”

Ülkenin 40 yıldır yıldırı belasıyla uğraştırıldığını hatırlatan Destici, “Bizi birlikte terör ve yıldırı örgütleri aracılığı ya dahi aracılığıyla incelik etmeye, hizaya getirmeye ve istediklerini akseptans ettirmeye çalışıyorlar. Ama bu nazik Türk milleti Kürt’ü, Türkmen’i, Çerkez’i, Arap’ı, Laz’ı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin bilcümle vatandaşları bugüne kadar buna izin vermedi, daha çok dahi sizlerin desteğiyle asla ve kata cevaz vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Destici, teröre rağmen Türkiye’nin her an büyüyüp güçlendiğini, bilcümle mazlum coğrafyaların kurtuluş yerine Türkiye’yi gördüklerini vurguladı.

Barışın, güvenliğin olmadığı yerde mutluluk ve huzur olmayacağını tamlayan Destici, “Eğer bir yerde geçim ve bahtiyarlık arıyorsan ilk orada atılganlık olacak, sulh, muadele olacak. İşte tığ bunları savunuyoruz. Yıldırı dolayısıyla toprak insanı de bölgeye envestisman beğenmek istemiyordu. Çünkü şantiyeleri basılıyordu, dağlarda hayvan sürülerini temizlik ediyorlardı, kaçırıyorlardı, ekinleri yakıyorlardı. Şimdi erinç, büzük, barış var. Demincek sistem ferah ferah esnaflığını yapıyor. Demin tümce rahatlıkla dağlarda efsanevi yetiştiriyor, tarımını, ticaretini yapıyor, erke üretiyor, fabrikasını, dükkanını açıyor. Onun için tığ bunu temelli arkaç ifham etmek zorundayız.” dedi.

Türkiye’nin savunma uran başta kalkmak için erke yatırımlarında ve ayrıksı alanlarda balaban adımlar attığına işaret eden Destici, Karadeniz’dahi bulunan doğal gaz ile ülkenin enerjide dışa bağımlılığının azalacağını anlatım etti.

“(EYT) Hayırlı, bereketli olsun”

Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını, artık sözü geçen ve ilkin Amerika olmak üzere global güçlere ‘Ben varım’ diyen bir büyüklük olduğunun altını çizen Destici, şunları kaydetti:

“Hangi yıldırı örgütü, ne terör örgütünün uzantıları asla ve kata sizin temsilcileriniz değildir. Tığ onların yapısını biliyoruz, Meclis’teki milletvekillerini biliyoruz. Çoğunun bu milletin aslı astarıyla alakasının olmadığını biliyoruz. Dinimizle ilgilerinin olmadığını biliyoruz. Kavi çoğunun tanrıtanımaz, mülhit ve Avrupa’nın kölesi ya de onun hizmetinde olduğunu dahi biliyoruz. Onların içindeki bazılarının Hınçak, Taşnak artıkları olduğunu birlikte biliyoruz. Asla gönülden değiller. Bizden olan birisi LGBT’yi savunabilir mi? Bizim inancımız, kültürümüz buna hangi diyor? Bunu savunan, nasıl benim Mütedeyyin, mutekit Kürt kardeşimin, nahiye insanının temsilcisi tür. Burada tıpkı çarpıklık, bire bir geçersizlik yok mu? Halkımızın süresince talepleri olan kesimler var. Hükümetimiz, devletimiz, Cumhur İttifakı’mız bunları hepyek karşılıyor. Esbak da Sayın Cumhurbaşkanımız emeklilikte yaşa takılanlarının bu sorununun çözüldüğünü açıkladı. Ben başta Cumhurbaşkanımız koyulmak amacıyla, ilgilendiren bakanımıza ve emeği sabık herkese milyonlarca emeklilikte hoşnutluk takılan kardeşim ve vatandaşım hesabına teşekkürname ediyorum. Filinta, mübarek olsun.”

Partiye uzuv olanlara rozet taktıktan sonradan Cengiz Topel Caddesi’nde partisinin İlçe Başkanlığı binasının açılışını fail Destici, partililerle ayrımsız araya geldi.

MÜSİAD Şubesi’ni, çarşı merkezinde esnafı, Ilçebay Ömer Çimşit’i ziyaret fail Destici, İpek Yolu’ndaki ayrımsız otelde kanaat önderleri ve sivil cemiyet kuruluşlarıyla bir araya geldi.

Share: