Maganda kurbanı 6 yaşındaki Berke, 198 bölüm süren dirim savaşına aşınmış düştü

Maganda kurbanı 6 yaşındaki Berke, 198 aktarılma süren dirim savaşına yıprak düştü

ÇORUM Çorum’da ailesi ile gelişigüzel gittiği düğünde güçsüz mermi çıkmış eden 6 yaşındaki Berke, 198 gündür süren dirim savaşına yenik düşerek hayatını kaybetti.

Fenomen, 21 Mayıs’ta Çorum’da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ailesi ile gelişigüzel benzeri yakınlarının düğününe revan 6 yaşındaki Berke Düzgün, arkadaşları ile oynarken başın apışık kurşun kullanılmış etti. çabucak kanlar ortamında yere düşen Berke, ailesi yoluyla Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Tedavi altına alınan Berke’nin başındaki mermi ameliyatla çıkartıldı. Bilinci mecbur tıpkı şekilde tedavisine devam edilen Berke, 198 günlük hayat mücadelesini kaybederek sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

5 bin 482 gereksiz kapçık incelenerek zanlı yakalandı

Olayla ilgili Çorum Güvenlik Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Idarehane Müdürlüğü ekiplerince yapılan incelemede, dernek alanındaki 5 bin 482 deforme mermi çekirdeği tayin edildi. Samsun Kriminal Polis Laboratuvarı Kesim Müdürlüğü’nde yapılan inceleme neticesinde hazırlanan raporla şüpheliler arasındaki A.A.’ya ilgilendiren tabancanın çocuğun başından çıkarılan mermi çekirdeği ile eşleştiği belirlendi. Gözaltına alınan A.A., çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

“İnsan hayatı bu kadar kötümser olmamalı”

Berke’nin ölümü yakınlarını ise yasa boğdu. Sabah saatlerinde hayatını kaybeden Berke’nin cenazesi yapılan işlemlerinin peşi sıra ailesine doğrulama edilecek. Karşılık ve Fehamet Aklık Çiftçi’nin 3 çocuğundan olan Berke, sonuç yolculuğuna uğurlanacak. Berke’nin yakını Mustafa Rahat, magandalar yönelik cezaların ağırlaştırılmasını istediklerini belirterek, “Berke ve ailesi düğüne gitmişlerdi. Orada çocuğa şaşkın mermi çıkmış etmiş. Cezalar caydırıcı olsun. İnsan hayatı bu kadar haleldar olmamalı. Denetimler sıklaştırılsın. Böyle hâller aynı daha olmasın. Çocuğun hayatını çaldılar. Geleceğini çaldılar” dedi.

Düğüne katılanların listesi ve azrail kayıtlarından yola çıkan polis güçleri 27’si ibret, toplam 287 kişinin ifadesine başvurmuştu.

Share: