Konya’da arkadaşlarını darbederek öldüren sanıkların yargılanması sürüyor

Konya’dahi arkadaşlarını darbederek öldürdükleri ve cesedini su kanalına attıkları iddiasıyla tutuklanan 2 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Konya 3. Aheste Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık duruşmaya, tutuklu sanıklar Arif G. (29) ve Bilal Y. (31) ile taraf avukatları katıldı.

Sanık Bilal Y’nin avukatı, müvekkilinin bigünah olduğunu savunarak, “Adli Tıp Kurumunun raporu ve otopsi raporunda ahiret yolculuğu nedenine ilişik çelişkiler bulunmaktadır. Ukubet hukukunda şüpheden sanık yararlanır. Müvekkilimin söz konusu suçu işlemediği kanaatindeyiz. Tahliyesini ve beraatini temenni ederiz.” ifadesini kullandı.

Sanık Arif G’nin avukatı de maktulün ahiret yolculuğu nedenine ait çelişkilerin bulunduğunu öne sürerek, “Antrparantez Bilal Y’nin kendi beyanı mevcuttur. Maktulü dereye atmaya karar verdiğinde buna Arif G’nin engel olduğunu açıklamıştır. Müvekkilim üstüne atılmış suçu işlememiştir. Bu nedenle tahliyesini ve beraatini istiyoruz.” beyanında bulundu.

Mahkeme heyeti, sanıkların mevkufiyet halinin devamına değişmeyen vererek, dosyadaki eksikliklerin tamamlanması amacıyla duruşmayı erteledi.

Karatay ilçesinde, 2020 yılında Hulusi İnan’ın (42) cesedi Sakyatan Mahallesi’ndeki su tahliye kanalında bulunmuş, İnan’ı darbederek öldürdükleri, arkası sıra cesedi su boşaltma kanalına attıkları iddiasıyla tutuklanan Arif G. ile Bilal Y. karşı “bilerek kanlı” suçlamasıyla ülkü açılmıştı.

Share: