Kızının nikahını kıyan ağababa can anlar yaşadı

Ordu’nun Altınordu ilçesinde evlendirme memuru İmdat Elik, kızının nikahını kıyarken gözyaşını tutamadı.

İlçedeki Öğretmenevi’nde planlı dernek merasiminde, Neslihan Elik (27) ile Sadık Güllü (36) çifti dünyaevine girdi.

Çiftin nikahını ise gelinin babası olan Altınordu Belediyesi evlendirme memuru İmdat Elik kıydı.

Elik, nikah sırasında yaptığı konuşmada, “Binlerce nikah kıydım ama öz evladımın, ciğerparemin nikahını kıymak üstelik bana talih oldu.” dedi.

Normalde takılmadan konuştuğunu ama böylesinin pres olduğunu vurgulayan Elik, “Rahmetli dedemin çokça iyicene tıpkısı sözü vardı. ‘Oğlum işinizle duygusallığı birbirine karıştırmayın.’ derdi. Ego de bu konuda uğraş edeceğim inşallah.” ifadesini kullandı.

Nikah esnasında kızına istifham yöneltirken konuşmakta zorlanan ve gözyaşını tutamayan ata Elik’e davetliler alkışlarıyla destek oldu.

Nikah şahitliğini yapan Altınordu Belediye Başbuğ Yardımcısı İsa Hitaloğlu birlikte çifti kutlama etti.

Evlendirme memuru adına görevini özne İmdat Elik, ardından müziğin ritmine göl ayağı uydurarak kızı ve damadıyla birlikte oynadı.

“Babamın nikahı kıyması beni haddinden fazla duygulandırdı”

Neslihan Elik, gazetecilere, babasıyla arkadaş kabil olduğu için çok duygulandığını ve biberli olduğunu anlattı.

Nikah sırasında babasının gözlerine bakamadığını dile getiren Elik, “Babamın nikahı kıyması beni haddinden fazla duygulandırdı. Benim amacıyla haddinden fazla baskı tıpkısı andı.” diye konuştu.

Elik, ilk başta bu konuyu söylediğinde babasının, “Kızım ben cümlenin sonunu getiremem.” dediğini belirterek “Ego tabiatıyla o anda haddinden fazla yara oldum. ‘Baba olsun, yeniden dahi bu bahtiyar günümde benimle gelişigüzel ol. Getiremesen da alay malay olalım. Ateş dahi olsa o dakika tek kameralar ve benzerleri hiçbir özdek makro değil. Yeter kim nikahı kıy. O duyguyu birlikte paylaşalım.’ dedim. Çok mutluyum. İyi kim birlikte babam. Haddinden Fazla seviyorum babamı.” ifadesini kullandı.

Share: