Kentsel inkılap uygulaması başlıyor

Düzce Belediye Reisi Dr. Faruk Özlü’nün kentteki bina stokunun tamamen yenilenmesine müteveccih başlattığı çalışmada kentsel transformasyon uygulanacak 8 bölgede icraat başladı.

Düzce Belediyesi, yüzde 75-80 civarında yıpranmamış yapı stokunun bulunduğu şehrin tamamının yenilenmesi üzere yapılabilirlik çalışmalarını başlattı. Şehremini Dr. Faruk Özlü’nün üstünde sıklıkla durduğu ve değme platformda dile getirdiği zelzele yönetmeliklerine harfiyen uyan, yatay mimariyi temel alan belediyecilik anlayışına müteveccih verdiği talimatlar sahaya yansıtılıyor.

23 Kasım Düzce depremiyle birlikte önemi bire bir yol daha ortaya sâdır yıpranmamış yapı stoku ve bu eksende yapılması lüzumlu olan kentsel transformasyon konusunda sahaya inen Düzce Belediyesi ekipleri, 8 bölgede incelemelerine başladı.

Yüzde 75-80 arasında eskimemiş çatı stokunun yüzdelik yüz seviyesine çıkartılması yerine gerçekleştirilecek faaliyet öncesinde önceki kendisine Koca, Akpınar, Beyciler, Çamköy, Camikebir, Cedidiye, Şerefiye ve Firez Mahallelerinin hem yerden hem birlikte dron ile görüntüleri çekildi.

Ekipler vasıtasıyla yapılacak ayrıntılı incelemelerin peşi sıra hazırlanacak defa haritasına bakarak bölge mıntıka kentsel dönüşüm çalışmasına başlanmış olacak. – DÜZCE

Share: