Ilbay Akbıyık, Şemdinli ve Derecik’te ziyaretlerde bulundu

Hakkari Valisi ve Belediye Reisi Vekili İdris Akbıyık, Şemdinli ve Derecik ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.

Valiliğin içtimai medya hesabından yapılan bilgilendirmeye göre, Akbıyık, AK Parti Hakkari Saylav Husret Kıpırdak, Derecik Kaymakamı Doğukan Mızrak ve protokol üyeleriyle, Umurlu Çizik Kapısı’nda incelemelerde bulundu.

İlçede yapımı devam fail hükümet konağı binasında tetkik yaptıktan sonraları Mızrak’la makamında aynı araya gelen, ölçülü icraat hakkında vukuf düzlük Akbıyık, beraberindekilerle şehitliği ülfet etti.

İlçe Uyanık Komutanlığı ve Oran Hastanesini da görüşme eden Akbıyık, şehit torunu Songül Çetinkaya’nın evine konuk oldu, karı bireylerinin sorun ve taleplerini dinledi.

Ardından Şemdinli’ye geçen Akbıyık, Şehremini Tahir Saklı’yla tıpkı araya geldi, davranış tepesinde incelemelerde bulundu.

Hz. Aişe Leyli Kız Kur’an Kursu’nu başarıyla bütünler 83 öğrenci üzere düzenlenen icazetname merasimine katılan Akbıyık, Din İşleri Başbuğ Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı ile birlikte öğrencilere hafızlık belgelerini verdi.

Eda ve Özcan Abat çiftinin dernek törenine katılarak vatandaşlarla halay çeken Akbıyık, Ilçebay Batuhan Taşgın ile makamında aynı araya geldi.

Akbıyık, Taşgın ve beraberindeki protokol üyeleriyle esnafı musahabe etti, İlçe Bitirmiş Komutanlığı hizmet binası inşaatını inceledi.

Share: