İçişleri Bakanı Soylu: “İkinci asra ‘bir’ kaldı ve birileri, ikinci asra ‘Milletin emrinde, Milletin devleti’ ile buyurmak istemiyor”

İçişleri Bakanı Aristokrat: “İkinci asra ‘tıpkısı’ kaldı ve birileri, ikinci asra ‘Milletin emrinde, Milletin devleti’ ile görmek istemiyor”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat:

“Değişik devir evvel ülkenin asıl muhalefeti, bu devleti ve bu teşkilatı, hatır almaz iddialarla itham etmişken, biz esasen işimizi yapmaya devam ediyoruz”

“Vatandaşı merkeze düz, yer önemlisi bile “Türkiye Yüzyılı” kavramını tıpkısı sav söz kendisine değil, bire bir kanıt namına içselleştirmiş mülki idare amirlerine ihtiyacımız var”

ANKARA – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘heybet’ kavramının, ‘kavim’ kavramıyla eşdeğer olduğunu söyleyerek, “İkinci asra ‘aynı’ kaldı ve birileri, ikinci asra ‘Milletin emrinde, Milletin devleti’ ile çekmek istemiyor” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yenimahalle’bile Terbiye Kat Başkanlığında düzenlenen, ‘105-110. Çevrim Mülki İdare Amirleri Eğitimi’ ve Ankara Üniversitesi ile yapılan ‘Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Bakım İçi Terbiye İş Birliği Protokolü’ imza törenine katıldı. Burada açıklamalarda kâin Nazır Soylu, Osmaniye’dahi gerçekleştirilen mızrap operasyonuyla ilgili, “Bugün, ‘Kökünü Kurutma’ operasyonu, uyuşturucuya müteveccih tıpkı operasyonun Osmaniye ayağını sağladık. 138 hedefimiz vardı, kazasız belasız, hedeflerin 130’una ve aranan 10 şahsa de ulaştılar. Bugün üstelik adliyeye atıf edecekler” açıklamasında bulundu.

“Temel muhalefet devleti us almaz iddialarla suçlama etmişken, biz yeniden işimizi yapmaya devam ediyoruz”

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Türk Polis Teşkilatı hakkındaki iddialarına yönelik Icra Vekili Aristokrat, “Farklı çağ evvel ülkenin asıl muhalefeti, bu devleti ve bu teşkilatı, karın almaz iddialarla suçlama etmişken, tığ yeniden işimizi yapmaya devam ediyoruz. Konu dinleyen adamlar değiliz, bu doğrudur. Bahis dinleseydik, ceride manşetleriyle yahut videolarla veya tweetlerle, muhtıralarla, çarpış tehditleriyle aklı müdahil adamlardan olsaydık, zaman hangi toprak kayması yönetebilirdik, hangi sınırımızda, ayrıca ülkemizin bire bir bölümünde kurulmak maksut yıldırı devletine mani olabilirdik, ne birlikte içeride terörle tarihimizin genişlik kudretli mücadelesini verebilirdik. Bu celal, tutkun karakterli bir şevket değildir. Onun amacıyla, etrafında kurgulanmak istenen tezgahı anlayıp ona karşılık üretebilmekte, kendi çizgisini bozmadan ilerleyebilmektedir” değerlendirmesinde bulundu.

“Onların hayalindeki millet, devlete fakat muhtarlık binasına büyüklüğünde yaklaşabilen millettir”

Nazır Aristokrat, ‘büyüklük’ kavramının, ‘millet’ kavramıyla eşdeğer olduğunu belirterek, “Bugün çap, milletin ta kendisidir. İtiraz ettikleri budur. Bunların hayalindeki ulus, devlete ancak sandığa kadar yaklaşabilen millettir. Onların hayalindeki budun, devlete fakat muhtarlık binasına büyüklüğünde yaklaşabilen millettir. Onların kurgusundaki cesamet, millete ilişik aynı çap değildir. Bugünkü kavganın temelinde bu yatmaktadır. İşte bizim muhtar buluşmalarımızın, verdiğimiz bu eğitimlerin, sokakları yine çarşı ve mahalle bekçileriyle buluşturmamızın; cumhurbaşkanlığı hükümet modelimizin; seçkin afette milletimizin yanı başında olmamızın, ‘nerede bu oran’ dedirtmememizin temelindeki eseme budur” ifadelerine vadi verdi.

“Türkiye, dünyanın sunma tıkanık ve yeryüzü nevmit olduğu benzeri zamanda umut oldu”

Türkiye’ye alın yapılan propagandaların kasti olduğunu nâkil Bakan Aristokrat, “Zaman gündemde gördükleriniz, okuduklarınız, partiler arası yaşanan âdeta bire bir politik uğraş değildir. İkinci asra ‘bire bir’ kaldı ve birileri, ikinci asra ‘Milletin emrinde, Milletin devleti’ ile yok etmek istemiyor. Onlar, yani milletin karşısında olanlar, ‘Hakimiyet Milletindir’i tıpkısı duvar yazısı yerine gören, ama esasen, imtiyazlı aynı zümrenin bilgili olduğu ayrımsız celal hayalet ediyorlar. Meğerse Türkiye, bu anlayışı reddetti ve dünyanın sunma tıkanık ve yeryüzü çaresiz olduğu tıpkı zamanda, dünyaya rüya olan bir talih haline geldi” şeklinde konuştu.

“Vatandaşı merkeze düz, genişlik önemlisi bile “Türkiye Yüzyılı” kavramını aynı sav söz olarak değil, aynı argüman yerine

içselleştirmiş yerel yönetim amirlerine ihtiyacımız var”

Konuşmasında mülki idari amirlerine dahi hitap eden Bakan Soylu, “Doğru tıpkısı heybet geleneğimiz var, oradan besleniyoruz ve cumhurbaşkanlığı hükümet modeliyle beraber, süfli, ülkemizi ikinci yüzyıla taşıyacak mefret tıpkı hamle attık. Fakat izzet dediğiniz, sentetik zekayla yönetilen bir molekül değil. İnsan aklı, âdem hissiyatı, insanın yetenekleri, çaplı ve kurnaz insanların ayrımsız araya gelmesi, devlet sisteminin başarısı için elzemdir. Onun amacıyla sizlere ihtiyaç var. iri, çabuk karar verebilen, öncecilik almaktan çekinmeyen, sevgili nakız ve değer reprodüksiyon odaklı; mutlaka seçme işinde vatandaşı merkeze düzlük, bildirme önemlisi bile “Türkiye Yüzyılı” kavramını benzeri slogan olarak değil, benzeri kanıt adına içselleştirmiş yerel yönetim amirlerine ihtiyacımız var” dedi.

Programda Nazır Soylu’nun yanında, İçişleri Vekil Yardımcıları, Ankara Üniversitesi Rektörü Necdet Ünüvar, yerel yönetim amirleri ve gayrı ilgililer kayran aldı. Programın peşi sıra İçişleri Bakanlığı ile Ankara Üniversitesi beyninde, ‘Lisansüstü Terbiye-Talim ve Bakım İçi Terbiye İş Birliği Protokolü’ imzalandı. Protokolü, Icra Vekili Aristokrat ile Ankara Üniversitesi Rektörü Ünüvar imzaladı.

Share: