HKTM halka yer oluyor!

Köklü mühendislik firmalarından Hidropar Akım Kontrol Teknolojileri Merkezi (HKTM), A1 Capital liderliğinde yatırımcılarıyla buluşuyor. Bölüt arzda; 12 milyon TL saymaca değerli payın 10 milyon TL’lik kısmı resülmal artırımı oluştururken, 2 milyon TL’lik kısmını ise ortak satışı oluşturacak. Halka arza gelmek isteyen yatırımcılar HKTM kodu üzerinden talepte bulunabilecek. HKTM halka arzında hisse fiyatı 11,00 TL olurken, şirketin yer sonrası bölüt vuzuh oranı ise yüzdelik 34,29 olacak. Halka arzda; mahdut içi ferdî yatırımcılara yüzdelik 47, yurtiçi kurumsal yatırımcılara yüzde 50 ve şeriklik çalışanlarına yüzdelik 3 tahsisat yapılacak. 

HKTM, halka arzdan elde edeceği geliri, başta üretim tesisi yatırımı ve eskimemiş şirketlerin satın alınması koyulmak amacıyla değişik alanlarda kullanacak. Şeriklik, elde edilen gelirin; yüzdelik 25’kayınbirader bakir istihsal tesisi yatırımının finansmanında, yüzdelik 25’ini yeni şirket satın almasında, yüzdelik 30’unu pres sermayesinin finansmanında ve kavrayışsız mütezayit yüzdelik 20’sini de finansal namus borcu ödemelerinde kullanmayı planlıyor.

“Bölüt yer sürecimizle gelişigüzel geleceğe henüz sakıncasız adımlarla yürüyeceğiz”

Halka sunu süreciyle ait açıklamalarda mevcut HKTM Genel Müdürü İlham Çelebi, “Kurulduğumuz 1998 yılından bu yana mühendislik ile sanatın, uran ile doğanın, üretimevi ile çevrenin, teknoloji ile hayatın entegrasyonunu sağlamaya çalışıyoruz. İyi mühendislik mottosuyla çıktığımız yolda bakir ayrımsız eşiği elan işlemek üzereyiz. Halka sunma sürecimizle gelişigüzel geleceğe henüz güvenli adımlarla yürüyeceğiz. Yatırımcılarımızdan aldığımız cüret ve kendilerine karşı duyduğumuz sorumluluğun bilinciyle HKTM markasını geleceğe umutla taşıyacağız. Bu bağlamda, bölüt bildirme sürecinin hem şirketimize hem yatırımcılarımıza hem bile sermaye piyasamıza okşayıcı olmasını dilek ediyorum.” dedi. 

1998 yılında kurulan mühendislik firması HKTM, cereyan arama teknolojilerine gerekseme mahsus neredeyse cemi sektörlerle muhtelif gelişim birlikleri yürütüyor. Şirket, esas faaliyetlerini “Mekanik Özişler & Robotik” ve “Hidromekanik Sistemler” gelmek için iki farklı bölümde sürdürüyor.

10-12 Ağustos tarihleri ortada, 11,00 TL’den talep toplanacak olan HKTM bölüt arzına, HKTM koduyla A1 Capital web platformu ve kıvrak uygulaması ilkin olmak için konsorsiyuma katılma sağlayan cemi envestisman kuruluşları eliyle katılınabilecek.

SPK’dan iki şirketin halka arzına izin daha çok

Share: