Fatma Atmaca, 5 yaşındaki şehidin ızdıraplı annesiyle alay malay yaş döktü

Gaziantep’in Karkamış ilçesine cemaziyelevvel sabah saat 11.15 sıralarında Fırat’ın doğusunda kâin Ayn-ahali Arap bölgesinden yapılan alçak roketli saldırılarda Sarıklı Ayşenur Alkan (22) ve 5 yaşındaki Hasan Karataş martir oldu.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Erzel saldırıda martir olan Hasan Karataş amacıyla Karkamış ilçesi rustik Karanfil Mahallesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Binlerce vatandaşın katıldığı cenaze töreninde Martir Karataş’ın annesi Dilan ve babası Zeki ile ayrıksı yakınları yaş döktü. İsmet, Kâm ve Fatma isimli üç kardeşi bulunan bala şehidin naaşı, Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar’ın kıldırdığı cenaze namazının arkası sıra karye mezarlığına defnedildi.

CENAZEYE BİNLERCE VATANDAŞ KATILDI

Karanfil Mahallesi’ndeki cenaze törenine; Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Şehremini Fatma Şahin, DÜRÜST Fırka Gaziantep milletvekilleri, akrabası olan CHP İzmir Milletvekili Ateş Parçası Polat, CHP Milletvekilleri, İl Jandarma Komutanı Tugay Hidayet Arıkan, 5. Zırhlı Liva Komutanı Liva Hacı Halil Osma, İl Itimat Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, site protokolü, mahalle halkı ve binlerce vatandaş katıldı.

FATMA ŞAHİN, GÖRÜNTÜLER IÇTIMAI ILETIŞIM ARAÇLARI HESABINDAN PAYLAŞTI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Delimsirek, cenazeden görüntüleri “‘Yaratan böylesin vermesin başa, Yumruk geliyor, print geliyor gardaşım…’ Muhannet ve kalleşçe yapılan saldırıda şehit olan minik yavrumuz HasanKarataş’ı, Gaziantep’te ebedi yurduna, cennete uğurluyoruz. Allah’ım, sen yavrumuzu mükafatların arz güzeli ile karşıla. Ailesine sabır lütfet” açıklamasıyla paylaştı.

Share: