Erzincan şehir merkezine mevsimin geçmiş ev yağdı

Erzincan site merkezine mevsimin evvel karı yağdı

ERZİNCAN – Erzincan şehir merkezine mevsimin önce aile yağdı.

Erzincan kent merkezinde deli dolu olmaya başlayan kar yağışı, vatandaşların yüzünü güldürdü. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı, şehir merkezinde belli belirsiz, faziletli kesimlerde ise bire bir süre çetin şekilde etkisini gösterdi. Kent merkezi kısa sürede beyaza bürünürken, yüksek kesimler parafin örtüyle kaplandı. Haset beyaz örtüyle karşılayan vatandaşlar, araçlarının üzerinde biriken karları temizleyerek yola koyuldu. Kar yağışı şehirde kartpostallık manzaralar sundu. Bulutlu ve sevimsiz havanın ardından başlayan kar, aralıklarla şiddetini artırarak sürüyor.

‘Kar yağışı bitmeme edecek’

Meteoroloji 12. Kesim Müdürlüğünce yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak, nahiye genelinde havanın parçalı ve çok bulutlanmış, sabahleyin saatlerinden itibaren Erzurum’un şimal kesimleri ile Erzincan, Bayburt ve Ardahan çevrelerinin fasılalı kar yağışlı geçeceği, sabah ve geceleyin saatlerinde düzlük saha sis ve parmak hadisesi ile gelişigüzel buzlanma ve don olayı görüleceği bekleniyor. Çekicilik sıcaklığının sezon normallerinin 1 ila 3 rütbe üzerinde seyredeceği bölgede rüzgar, şimalli yönlerden hafif, zaman zaman mutedil kuvvette esecek.

Geceleyin ölçülen sunu bağan gelgel sıcaklıkları ise, sıfırın altında doğmak için Erzurum’da 4, Bayburt ve Ardahan’da 2, etap Erzincan’da ise 0 adım kaydedildi.

Gün içerisinde beklenen sunma erdemli hava sıcaklıkları ise, Erzincan’da 4, Erzurum’da 3, Bayburt’ta 2 ve sıfırın altında görünmek amacıyla Ardahan’da ise 4 derece olması öngörülüyor.

Share: