Diyarbakır gündem haberleri… Diyarbakır Güneybatı Yer Yolu, 23 Ekim’de hizmete açılacak

Diyarbakır Güneybatı Mekân Yolu, 23 Ekim’üstelik hizmete açılacak

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanlığı, Diyarbakır Güneybatı Mekân Yolu’nun 23 Ilk Teşrin’üstelik Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın üstelik katılacağı törenle hizmete açılacağını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan kayıtlı açıklamada, ilk teşrin ayı süresince Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu ve Ayvacık-Küçükkuyu Yolu ile Troya-Assos Tünelleri’nin vatandaşın hizmetine sunulduğu hatırlatılarak, “Diyarbakır Güneybatı Mekân Yolu üstelik 23 Teşrinievvel Ahzüita haset Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu’nun teşrifleriyle açılacak. Diyarbakır trafiğini fethetmek üzere nesir edilen mekân yolu ile Elazığ, Şanlıurfa ve Mardin yönünden mevrut transit trafiğin site zarfında illet olduğu deniz rahatlatılarak, gidiş geliş güvenliği artırılmış ve kazaların önüne geçilecektir” denildi.’SEYAHAT SÜRESİ 25 DAKİKA KISALACAK’

Şehrin kasaba yolu ağının, Diyarbakır-Şanlıurfa ve Diyarbakır-Mardin akslarını bağlayan mecmu 29,3 kilometre uzunluğundaki Diyarbakır Güneybatı Mekân Yolu ile artırıldığı belirtilerek, “Güneybatı Belde Yolu’nun 13 kilometrelik Kuzeybatı Mekân Yolu’na entegre edilmesiyle Diyarbakır’ın kasaba yolu uzunluğu toplanmış 42,3 kilometreye ulaşıyor. Kullanıcılarına konforlu erişim imkanı sağlayan çevre yolu ile Diyarbakır site geçişini 4 kilometre kısaldı. 40 an süren yolculuk süresi üstelik 25 zaman kısaltılarak 15 dakikaya indi” ifadelerine meydan verildi.

Share: