Diyarbakır ekonomi haberleri | Seyahat süresini 25 an kısaltacak Diyarbakır Çevre Yolu 23 Ekim’de açılıyor

Gezi süresini 25 dakika kısaltacak Diyarbakır Belde Yolu 23 Ilk Teşrin’bile açılıyor

DİYARBAKIR – Eriştirme ve Altyapı Bakanlığınca 23 Ilk Teşrin’dahi açılacak Diyarbakır Güneybatı Mekân Yolu ile yolculuk süresinin 40 dakikadan 15 dakikaya düşeceğini belirtilerek, ulaşımın aceleci, konforlu ve emniyetli olacağı rapor edildi.

Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanlığı vasıtasıyla yapılan mukayyet açıklamada, mütemadi demeden Türkiye’nin ciharıyek yanındaki şantiyelerde çalışmalara bitmeme edildiği kaydedildi.

Teşrinievvel ayı içerisinde, Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu, Ayvacık-Küçükkuyu Yolu ve Troya-Assos tünellerinin vatandaşın hizmetine sunulduğunun aktarıldığı açıklamada, “Diyarbakır Güneybatı Yer Yolu de 23 Teşrinievvel Ilişki günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu’nun teşrifleriyle açılacak. Diyarbakır trafiğini boşaltmak amacıyla düz yazı edilen yer yolu ile Elazığ, Şanlıurfa ve Mardin yönünden mevrut transit trafiğin şehir ortamında neden olduğu bahir rahatlatılarak trafik güvenliği artırıldı, kazaların önüne geçildi” ifadelerine vadi verildi.

Şehrin mekân yolu ağının, Diyarbakır-Şanlıurfa ve Diyarbakır-Mardin akslarını bağlayan bütün 29,3 kilometre uzunluğundaki Diyarbakır Güneybatı Yer Yolu ile artırıldığına işaret edilen açıklamada, “Güneybatı Mekân Yolu’nun 13 kilometrelik Kuzeybatı Yer Yolu’na entegre edilmesiyle Diyarbakır’ın kasaba yolu uzunluğu hep 42,3 kilometreye ulaşıyor. Kullanıcılarına konforlu erişim imkanı sağlayıcı kasaba yolu ile Diyarbakır şehir geçişi 4 kilometre kısaldı. 40 dakika süren seyahat süresi dahi 25 dakika kısaltılarak 15 dakikaya indi” değerlendirmesi yapıldı.

Share: