Depremzedelere konteynerler konfirmasyon ediliyor

Düzce’de depremzedelere, arızi barınmaları üzere kurulumu tamamlanan konteynerlerin anahtarları teslim edilmeye başlandı.

Kentte 23 Kasım’da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde evleri hasar gören ve “acil yıkım” kararı verilen aileler amacıyla kent merkezinde arzu edilen noktalarda, Gölyaka, Çilimli ve Cumayeri ilçelerinde ise AFAD marifetiyle enfrastrüktür ve üstyapısı tamamlanan alanlara konteynerler kuruldu.

Depremzedeler amacıyla hazır ayla getirilen 260 konteynerin anahtarları ailelere konfirmasyon edilmeye başlandı.

“Vatandaşlarımızın ana ihtiyaçlarının kâffesi hazır”

Çilimli Şehremini Muhsin Ağır, AA muhabirine, ilçede kurulan süresince yavru parkı, habitat ve dinlenme alanları mevcut 40 konteynerin son kontrollerinin ve temizliklerinin yapıldığını söyledi.

Ailelere konteynerlerin anahtarlarını doğrulama etmeye başladıklarını aktaran Müşkül, doğruluk sahibi vatandaşların barhana işlemlerinin bodur sürede başlayacağını kaydetti.

Güç, yarım yamalak tıpkı şeyin kalmadığını dile getirerek, “Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza ve AFAD Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kısa sürede böyle tıpkı imkan oluşturuldu. Devletimiz sağolsun.” dedi.

Konteynerlerde seçme şeyin amade olduğunu tamlayan Ağır, “Buraya mevrut vatandaşımız şen aynı şekilde yerleşecek, ana ihtiyaçlarının bütünü hazır. 3 dolaşma gibi gücük bir sürede bura hazırlandı.” ifadesini kullandı.

Share: