Çin’üstelik bire bir taşınmazlar şirketi elan vade uzatımı istedi

Guangzhou R&F Properties Co., 13 Ocak’ta vadesi dolacak 725 milyon dolar tutarındaki dolar cinsi tahvilinin yatırımcılarından vadeyi şeş ay uzatmalarını istedi ve tahvillerin aynı kısmını indirimli fiyattan dümbelek almayı öneri etti.

Şeriklik, bu tekliflerinin bindi görmemesi yerinde, tahvilin kalın kafalı ödemesini kamu yerine adına getiremeyeceğini kaydetti. Bu marifet, Shimao Group Holdings Ltd.’nin dolar cinsi tahvillerinin, şirketin aynı biriminin pres faaliyetlerinin normal olduğu amacında güvence vermesine rağmen baştan mecmu zamanların genişlik düşük seviyesine indiği sırada geldi.

Çin’mağara büyümesi Teşrinisani ayında, gayrimenkul piyasasındaki düşüşün kötüleşmesi ve Kovid kaynaklı aksaklıkların dünyanın ikinci yer şişman ekonomisi üstünde abra oluşturması ile gelişigüzel yavaşladı. Bu olgun, taşınmazlar sektöründeki sorunların arttığı bire bir ortamda, Çin hükümetinin ekonomiye muvazene kazandırma çabaları sırasında yüz yüze bulunduğu zorluğun boyutunun altını çiziyor.

Bloomberg Intelligence’fecir Andrew Chan, hazırladığı raporda, Shimao’dan kaynaklanan korkuların nihayetinde Çin’i sektörü kurtarmak üzere etap atmaya zorlayabileceğini kaydetti.(Bloomberght)

Çin ekonomisine gayrimenkul ve pandemi darbesi

 

Çin’den ABD’ye hesap istifsar çağrısı

 

Çin, piyasalara 500 bilyon yuan verdi

 

Share: