Böylesini ne gördünüz ne duydunuz! Tunceli’de el, “Fiyatlar çok haşat” diye niteleyerek muvasala ve suya remiks istedi

Tunceli’üstelik vatandaşlar belediyenin toplantısına katılarak ulaşımda 1,25 TL, suda metreküpü 1,75 TL’lik fiyatlara bindirim yapılmasını istedi. Vatandaşlar, akarsu ve ulaşımın kentte çok haşat olduğunu dile getirdi.

“FİYATLARA BINDIRIM YAPILMALI”

Toplantıda söz düzlük bir yaşama “Komik bire bir denk, 1 liralık 25 kuruş. Haddinden Fazla komik bire bir bedel. Buna belediyenin remiks yapması gerekiyor. Su konusunda birlikte buna tıpkı molekül yapılmalı, güncellenmeli, remiks yapılmalı.” ifadelerini kullandı.

“TUNCELİ BELEDİYESİ ÇOK UCUZA TAŞIYOR”

Bu sözler şaşkınlıkla karşılanırken toplantıda eline mikrofon düz aynı eksantrik emanet ise , “Tunceli Belediyesi haddinden fazla ucuza taşıyor. Buna yeniden bire bir remiks yapılması gerekir.” şeklinde konuştu. Benzeri eksantrik hayat ise “Tezyifkâr bire bir esas ihtiyaçtır. Amma maliyeti düşüktür bana bakarak. Bak ben çıplak konuşuyorum; 50 TL’yi geçmiyor.” ifadelerini kullandı.

4 YIL SONRALARI İLK BINDIRIM

HaberTürk’te düz alan habere bakarak şehremaneti meclisi de halkın bu talebi üzerine 4 yıl aradan bilahare su ve ulaşıma bindirim kararını onayladı. Böylelikle yıpranmamış fiyatlar da yürürlüğe girdi.

MALKOÇOĞLU: EL DAYANIŞMAK İÇİN YAPTI

Yaşanan gelişmeyle ilişik mütekellim Tunceli Belediye Reisi Fatih Mehmet Maçoğlu, “Aslında söyleyeyim, ben suyun tek zaman satılmaması gerektiğini düşünen biriyim. Amma hakeza bire bir değişmeyen makbuz. Çokluk değişmeyen alınca biz azınlık, yapacak tıpkı şeyimiz bulunmayan yani. Umum mütesanit olmak amacıyla yaptı. Yani biz ‘Zam yapın’ demedik.” dedi.

KENTTE ULAŞIM VE SU ÜCRETLERİ NE KADAR?

Şehremaneti otobüslerindeki mektepli bileti fiyatı 1 TL’den 2 TL’ye, kamu bilet fiyatı ise 1,25 TL’den 2,50 TL’ye yükseltildi. Meskenler amacıyla ise su tarifesinde 40 kuruşluk tıpkısı çoğalma yapıldı.

Share: