Bire Bir metrelik koşa, boylarını aşmayacak bir sülale istiyor

Bir metrelik çift, boylarını aşmayacak ayrımsız ocak istiyor

Sivas’ta güçlü 1 metrelik Öztürk çifti boylarını aşmayacak aynı evde peyda tıpkısı hayat devam etmek istiyor

SİVAS – Sivas’ta dinamik 1 metrelik Öztürk çifti boylarını aşmayacak aynı evde kemiksiz bir maltalık beklemek istiyor.

İnternet üzerinde tanışarak geçtiğimiz Temmuz ayında Gümüşhane ve Sivas’ta planlı düğün törenleriyle hayatlarını birleştiren 1 metre 8 santimetre boyundaki Ahat ve Emine Öztürk çifti, çıplak ayrımsız evin hayalini kuruyor. Türkiye’nin arz gelişmemiş çifti olan Öztürk çifti için, normal boylu insanlara göre tasarlanan her çevirgeç ve gereç adeta bir bariyer. Koşa az daha her an günce işlerini görebilmek için arada bir tabure ve sandalye zaman zaman ise bir çubuk vira etmek zorunda kalıyor. Öztürk çifti tahminî 4 aydır Ahad Öztürk’ün asıl ve babasıyla birlikte benzeri evde kalıyor. Koşa içerisindeki eşyaların ve mimarisinin kendilerine bariyer çıkartmayacağı aynı lüp hayalini kuruyor.

Her şeye rağmen mutlular

24 yaşındaki Ahat Öztürk, kendisiyle tıpkısı boydaki eşiyle bahtiyar olduklarını ancak boylarına makul benzeri evin hayalini kurduklarını belirterek, “Tığ sosyal medya üzerinden irtibata geçtik. Orada tanıştık. Evlenme kararı aldık. bir iki yıllık tanışmamız oldu. Ondan bilahare dedik kim bire bir imza atalım daha çok, çokça geç kalıyoruz. Evliliğimizde dördüncü ayımıza gireceğiz. Mutluyuz huzurluyuz. İster istemez benzeri mızıka mesail yaşıyoruz. Bizde isteriz zat evimizin olmasını, şen aynı şekilde ulaşabileceğimiz eşyaların olmasını. Kâh yerde imkanları zorlayamıyorsun. İmkanın neye yetiyorsa ona çabalıyorsun. Burada üstelik prizlerimiz yüksekte. Elden lavabonun ışığının düğmesini zir indirebildik. Öz imkanlarımız ile yaptık. Mesela çeşmeye uzanacağız uzanamıyoruz. Eşim söz temsili yemek yapacak sandalye evet dahi tabure kullanıyor. Onu iletilmek zorunda kalıyor ve icap istemez üzerinde debi ediyorsun, tedenni riski oluyor. Kadem burkma riski oluyor” dedi.

Taburesiz tek hisse senedi yapamıyorlar

Emine Öztürk ise düzensiz yıkayabilmek için üstelik basamak yolmak zorunda kaldıklarını belirtip, “Kemirmek yaparken merbut sekmen ahzetmek zorunda kalıyorum. Işıkları açarken çubuk koparmak zorunda kalıyorum. Telefonumuzu şarja dahi taksak, yer ufak bire bir öz da de tabure gerekiyor. Bunun zorlukları var. Bunu genişlik bol tığ ve bizim kabil insanlar anlıyor. Kayınvalidem apotr oluyor. Mutfakta olsun ışığı açarken haddinden fazla apotr oluyor. Kimi Vakit inanın o çubuğu da taşımak ağırlık oluyor. Zat boyumuza göre ayrımsız mutfağım olsa yada kendi yaşantımıza akla yatkın tıpkısı priz olsa dolgunca olur. Deminden görüyorum bakir evlerde bunlar benzer. Amma şuan kim durduğumuz aile bozuk aynı yapı olduğu için bunu ayarlamak az buçuk el. Kirada yaşadığımız amacıyla kendimize bakarak evi ayarlayamıyoruz. Özlük evimiz olsa kendimize göre ayarlayabiliriz. Ama eş icar olunca olmuyor. muavenet etmek isteyenler amacıyla Tanrı razı olsun derim” şeklinde konuştu.

Share: