Aile, araba ve gelişim yeri kurşunlama olayına karışan 4 yaşama tutuklandı

Erzurum’da eş, araba ve hisse senedi yerine değişik tarihlerde tabanca ve pompalı tüfekle şiddetli açılması olayına karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 9 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

Palandöken ilçesinde tıpkısı familya, Yakutiye ilçesinde ise ayrımsız makine ve iş namına müteveccih saldırı olaylarına ilişkin İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Idarehane Müdürlüğü Kıya Sektör Amirliği ekipleri mücahede yaptı.

Ekipler, aralarında düğme kurşunlama olayları zımnında muhasamat bulunduğu belirlenen şüpheliler Cömert Davet K, Sidar Ç, Ahmet K, Serhan Y, Muhammed Sakıncasız K, Hür Hakan K, Mertcan K, Ömer F. ile Emrah M’yi gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye gönderme edilen Cömert Çağrı K, Sidar Ç, Ahmet K. ile Serhan Y. çıkarıldıkları mahkemece “bile bile kayırıcı öldürmeye girişim” suçundan tutuklandı, Ömer F. ile Emrah M. ise azade bırakıldı.

Diğer şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Operasyonda 6 pompalı tüfek ve bu tüfeklere ilgilendiren 27 fişek ile 1 tabanca ele geçirildi.

Öte yandan şüphelilerin aksiyon yerini kurşunlama anı düzenlilik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde, şüphelilerin ellerinde pompalı tüfeklerle ana yol üzerinden aksiyon namına akıllıcasına zehir açarak kaçmaları, hisse senedi yeri sahibinin ise yere makul yatarak kendisini korumaya çalışması kayran alıyor.

Share: