Zonguldak’ta kar yağışına karşı hazırlıklar tamamlandı

Zonguldak İl Umumi Sedir Başkanı Necdet Karaveli, 2023 yılında bilcümle komütatör gereçlerle kar yağışına hazır olduklarını açıkladı.

İl Genel Meclis Başkanı Necdet Karaveli, 2022 yılını ağır bire bir şekilde geçirdiklerini söyleyerek, bütün programları neticelendirdiklerini açıkladı. Karaveli ayrıca 2 yıldır kentte okkalı kar yağışı olduğunu ve bu sene yağacak kar yağışına üstelik bütün açacak gereçlerle amade olduklarını rapor etti. Karaveli, “Temas şeyden evvel ağırbaşlı tıpkısı 2022 yılı geçirdik. Acısıyla tatlısıyla belli işlerde haddinden fazla istediğimizi elde edemesek üstelik umumi anlamda bütün programlarımızı neticelendirdik. Bu sevindirici bire bir bekçi. 2023 yılıyla ilişik planlamamızı yaptık yatırım programımızı hazırladık. Planlarımız tükenik. Kısa zamanda hafa şartları amade olduğunda nöbet ulaşım hizmetleriyle ilişik hem birlikte su çizgi hizmetleriyle ilişkin hem dahi değişik müdürlükler ve karye yardımlarıyla ilgilendiren çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Amacımız bu sene 2023 yılında daha er koparmak. Dediğim üzere hava şartları uygun olduğunda hızlıca işlere koparmak istiyoruz. Bu anlamda 2023 ilimiz noktasında hem ülkemiz noktasında büyün işleri gerçekleştirdiği bire bir yıl olmasını temenni ediyorum” dedi.

İki yıldır ilimizde çetin kar yağışı olduğunu anlatım eden Komutan Karaveli, “2 yıldır bölgemizde bunaltıcı kar yağışı var. Seçkin ne kadar aksamış kadar gözüksek dahi aksamıyoruz. Biz 112 davet merkezine ilişkin adına ilimizde ki kül hastaların alınması diyaliz hastalarının alınması cenazelerin nakli tığ uğraşıyoruz. 786 km nöbet ağımız var. Karla mücadeleyi kalburüstü şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu sene hazırız. Bıçaklarımızla çevirici gereçlerimizle zincirlerimizle kışa hazırız. Herhangi Bir zaman kim mücadelemizi gerçekleştireceğiz” diye niteleyerek konuştu. – ZONGULDAK

Share: