Zonguldak’ta kadın ve damada tiyatrocu arkadaşlarından “gösteri” şakası

Zonguldak’ta dünyaevine girmeye hazırlanan tekme, tiyatrocu arkadaşları aracılığıyla mizah amaçlı yapılan gösteri evvel tedirgin etti, sonradan güldürdü.

Kentte mühendis yerine görev fail, benzeri zamanda tiyatroyla ilgilenen Aykut Gümüştaş ile Beyza Uzgörür, düğünün yapılacağı Zonguldak Polisevi’ne geldi.

Bu sırada evvel damadın “yüklü sevgili” rolündeki tiyatrocu arkadaşı Serap Dumlupınar, daha sonra ata ve koca rolündeki eşhas yürek girip bir anda bağırınca çift ve salondakiler gelişmemiş sürekli alışılmamış yaşadı.

Oyuncu arkadaşlarını tanıyınca yaşananların gösteriden ibaret olduğunu anlayan eloğlu, durumu Uzgörür ve salondakilere anlatınca dizge bayındır içki aldı.

Dumlupınar, henüz sonradan karnından üstünde ağırbaşlılık mevcut “Bire Bir yastıkta kocayın” yazılmış yastık çıkararak geline bergüzar etti.

“Oyunculuk vakit kaybetmeden sahnede değil”

Direktör Erhal Takviye, gazetecilere, seyircinin haddinden fazla şaşırdığını, sonrasında işin keyfinin ortaya çıktığını belirterek, “Seyir, bizim yaşam biçimimiz. Düzencilik yalnız sahnede değil, yaşamın kendisi temaşa. Bulduğumuz değme fırsatta değerlendirmeye çalışıyoruz.” dedi.

Oyuncu Dumlupınar üstelik arkadaşlarını çok sevdiğini dile getirerek, tıpkısı tiyatrocunun düğününde kesinkes humor olması gerektiğini söyledi.

Sadece bastırık takıp gitmenin kendilerine yakışmayacağını tabir fail Dumlupınar, “Hakeza benzeri yastık aklıma geldi. Yastığa takımızı taktık. Tepkileri da düşündük. Tanrı korusun, yoğun rahatsızlıklara dahi posta açabilirdik. Gelinin annesi ve babasını çağırdık, onlardan cevaz istedik. Sonucun tatlıya bağlanacağı üzerine böyle tıpkısı oyun oynadık. Bizi tanıyınca eşine telkinlerde bulundu. Çok üstelik hoşgörülüydüler.” diye konuştu.

Evlenen çift ise bergüzar edilen yastığı variyet boyu saklayacaklarını rapor etti.Share: